بلاگ WhatsApp

اوایل این هفته واتساپ هفت ساله شد. تا اینجا راه فوق العاده ای را پیموده ایم و در ماههای آتی نیز تلاش خود را بر روی توسعه ویژگی های امنیتی و ایجاد روش های بیشتر برای ارتباط شما با کسانی که برایتان اهمیت دارند، می گذاریم.

اما سالگرد ها فرصت مناسبی هستند که به عقب نگاه کنیم. وقتی واتساپ را در سال ۲۰۰۹ آغاز کردیم، نوع استفاده مردم از گوشی های موبایل متفاوت از امروز بود. فقط چند ماه از تولد اپلیکیشن فروشگاه اپل می گذشت. حدود ۷۰ درصد از گوشی های هوشمند در آن زمان دارای سیستم بلک بری و نوکیا بودند. سیستم های موبایل گوگل، اپل و مایکروسافت – که ۹۹.۵ درصد بازار امروز را تشکیل می دهد – در آن زمان کمتر از ۲۵ درصد از گوشی های فروخته شده بودند.

همچنان که به هفت سال آینده می نگریم، قصد داریم تلاشهای خود را روی سیستم عامل هایی متمرکز کنیم که اکثریت مردم از آنها استفاده می کنند. بنابراین، با پایان سال ۲۰۱۶، ما پشتیبانی واتساپ را برای گوشی های زیر پایان می دهیم:

  • بلک بری، بلک بری 10
  • نوکیا S40
  • نوکیا Symbian S60
  • اندروید 2.1 و اندروید 2.2
  • گوشی ویندوز 7
  • آیفون iOS6 / 3GS

در عین حال که این گوشی ها بخش بزرگی از تاریخچه ما هستند، قابلیت هایی که ما برای گسترش برنامه خود در آینده لازم داریم را ارائه نمی دهند.

این تصمیمی سخت اما درست بود، تا بتوانیم به مردم راه های بهتری برای ارتباط با دوستان، خویشان و عزیزان از طریق واتساپ ارائه دهیم. اگر شما از یکی از این نوع گوشی ها استفاده می کنید، توصیه می کنیم قبل از پایان سال ۲۰۱۶ گوشی خود را به یک گوشی جدیدتر اندروید، آیفون، یا ویندوز تغییر دهید تا بتوانید کماکان از واتساپ استفاده کنید.

خبر جدید: واتساپ خدمات پشتیبانی خود را برای BlackBerry OS ،BlackBerry 10 ،Nokia S40، و Nokia S60 تا ۳۰ ژوئن، ۲۰۱۷ تمدید خواهد کرد.