WhatsApp Blog

Na początku tego tygodnia aplikacja WhatsApp skończyła 7 lat. Lata te stanowiły dla nas niezwykłą podróż. W następnych miesiącach będziemy kłaść jeszcze większy nacisk na funkcje zabezpieczeń i na sposoby utrzymywania kontaktu z ważnymi dla Was ludźmi.

Rocznice są dobrą okazją, aby spojrzeć w przeszłość. W 2009 r., kiedy to założyliśmy WhatsApp, użycie telefonów komórkowych wyglądało zupełnie inaczej niż w dniu dzisiejszym. Aplikacja App Store firmy Apple miała wówczas zaledwie kilka miesięcy. Prawie 70% smartfonów w sprzedaży wówczas posiadało system operacyjny oferowany przez BlackBerry i Nokię. Mobilne systemy operacyjne oferowane przez Google, Apple i Microsoft - które obecnie stanowią 99,5% sprzedaży - wówczas znajdowały się w mniej niż 25% telefonów dostępnych na rynku.

Patrząc na następne 7 lat chcemy skoncentrować nasze wysiłki na platformach komórkowych używanych przez znaczną większość osób. W związku z tym, pod koniec roku 2016 zakończymy obsługę dla WhatsApp Messenger w następujących typach telefonów:

  • BlackBerry OS i BlackBerry 10
  • Nokia S40
  • Nokia Symbian S60
  • Android 2.1 i Android 2.2
  • Windows Phone 7
  • iPhone 3GS/iOS 6

Telefony te stanowią ważną część naszej historii, jednak nie oferują już możliwości, jakich potrzebujemy do poszerzania funkcjonalności naszej aplikacji w przyszłości.

Była to dla nas ciężka decyzja, jednak konieczna, aby oferować użytkownikom możliwości coraz to lepszych sposobów utrzymywania kontaktu z rodziną, znajomymi i ukochanymi za pomocą WhatsApp. Jeśli używasz któregoś ze wspomnianych telefonów, polecamy aby zdecydować się na któryś z nowszych modeli telefonów typu Android, iPhone czy Windows Phone przed końcem 2016 r., aby kontynuować użytkowanie WhatsApp.

OSTATNIE DONIESIENIA: WhatsApp przedłuża wsparcie dla BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 i Nokia Symbian do 30 czerwca 2017 roku.