WhatsApp Blog

Bugün tüm dünyadaki aile ve arkadaşlarınızla paylaştığınız fotoğraf ve videoları kişiselleştirmenize olanak sağlayacak yeni özellikleri kullanımınıza sunuyoruz. WhatsApp'ın yeni kamera özelliği sayesinde kendinizi daha iyi ifade etmek için artık fotograf ve videolara yazı yazabilir, resim çizebilir ve hatta emoji ekleyebilirsiniz.

Yeni bir fotoğraf veya video çektiğinizde veya telefonunuzdaki mevcut fotoğraf veya videolardan birisini paylaşmak için seçtiğinizde, otomatik olarak yeni düzenleme özelliklerini göreceksiniz. İster birisini ne kadar özlediğinizi göstermek için büyük kırmızı bir kalp çizin veya en favori emojinizi ekleyin - bazen gerçekten bir resim bin kelimeye bedeldir. Ayrıca, bir kelime eklemeyi de deneyebilirsiniz ve yazının rengini ve stilini değiştirebilirsiniz.

WhatsApp kamera özelliği artık öne bakan flaşı desteklemektedir, böylece mükemmel bir selfie (özçekim) çekebilirsiniz. Az ışıkta ve gece bu özellik ekranınızı aydınlatacak ve fotoğrafınızın kalitesini artıracaktır. Ayrıca video kaydederken kullanmanız için kolay bir yakınlaştırma (zoom) özelliği de ekledik - parmağınızı ekranda yukarı veya aşağı kaydırarak yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Ön ve arka kamera arasında hızlı geçiş yapmak için de ekrana iki kez dokunmanız yeterli.

Bu yeni kamera özelliklerini Android telefonlarda bugünden itibaren ve iPhone'larda da çok yakında kullanmaya başlayabilirsiniz. Umarız bir sonraki fotoğraf veya video paylaşımınızda bu yeni özellikleri dener ve beğenirsiniz.