Blog WhatsApp

Naším cílem pro službu WhatsApp bylo vždy pomoci co největšímu počtu lidí zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a s těma, na kterých vám záleží. To znamená vytvářet službu, která je jednoduchá, snadno ovladatelná a přístupná bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Začali jsme se zprávami a skupinovými chaty. Pak jsme přidali hlasová volání. A udělali jsme to takovým způsobem, aby vše fungovalo na tisících kombinací zařízení a platforem po celém světě.

Dnes s radostí oznamujeme další krok v našem úsilí spájet lidi - WhatsApp videohovory. V následujících dnech bude moci více než miliarda uživatelů aplikace WhatsApp uskutečnit videohovory na zařízeních Android, iPhone nebo Windows Phone.

Tuto funkci představujeme, protože víme, že hlas a text někdy prostě nestačí. Nic nenahradí možnost vidět první kroky vašeho vnoučete nebo tvář vaší dcery, která odešla studovat do zahraničí. Chceme tyto možnosti komunikace zpřístupnit pro všechny, nejen pro ty, kteří si mohou dovolit nejdražší nové telefony nebo žijí v zemích s nejlepším mobilním pokrytím.

V průběhu let jsme dostali mnoho žádostí od našich uživatelů, kteří chtěli videohovory. Jsme rádi, že konečně můžeme tuto funkci nabídnout na celém světě. Děkujeme, že používáte WhatsApp a slibujeme, že budeme nadále každý den pracovat na zlepšení této služby.