WhatsApp Blog

Naším cieľom pre službu WhatsApp bolo vždy pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí zostať v kontakte s priateľmi, rodinou a s tými, na ktorých im záleží. To znamená vytvárať službu, ktorá je jednoduchá, ľahko ovládateľná a prístupná bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Začali sme so správami a skupinovými chatmi. Potom sme pridali hlasové volania. A spravili sme to takým spôsobom, aby všetko fungovalo na tisícoch kombinácií zariadení a platforiem po celom svete.

Dnes s radosťou oznamujeme ďalší krok v našom úsilí spájať ľudí - WhatsApp videohovory. V nasledujúcich dňoch bude môcť viac než miliarda používateľov aplikácie WhatsApp uskutočniť videohovory na zariadeniach Android, iPhone alebo Windows Phone.

Túto funkciu predstavujeme, pretože vieme, že hlas a text niekedy jednoducho nestačia. Nič nenahradí možnosť vidieť prvé kroky vášho vnúčaťa, či tvár vašej dcéry, ktorá odišla študovať do zahraničia. Chceme tieto možnosti komunikácie sprístupniť pre všetkých, nie len pre tých, ktorí si môžu dovoliť najdrahšie nové telefóny alebo žijú v krajinách s najlepším mobilným pokrytím.

V priebehu rokov sme dostali mnoho žiadostí od našich používateľov, ktorí chceli videohovory. Sme radi, že konečne môžeme túto funkciu ponúknuť na celom svete. Ďakujeme, že používate WhatsApp a sľubujeme, že budeme naďalej každý deň pracovať na zlepšení tejto služby.