WhatsApp Blog

Zaledwie osiem lat temu, w lutym 2008 r., zaczęliśmy pisać pierwsze linijki kodu, który w końcu stał się WhatsApp. Początkowym pomysłem stojącym u podstaw naszego przedsięwzięcia, było utworzenie aplikacji, za pomocą której możliwe jest podzielenie się ze znajomymi co słychać. Miało to miejsce na miesiące przed dodaniem opcji wymieniania wiadomości. Pierwsza wersja naszej aplikacji wyglądała tak:

Nawet po dodaniu opcji wiadomości w lecie 2009 r., nadal utrzymaliśmy podstawową funkcjonalność statusu WhatsApp jako "tylko tekst". Co roku, kiedy Brian i ja planujemy nad czym mamy pracować, od zawsze rozmawialiśmy o ulepszeniu statusu i rozwinięciu początkowej formy "tylko tekst".

Z radością ogłaszamy, co zbiega się z naszymi ósmymi urodzinami WhatsApp, że odświeżamy naszą funkcję statusu. To dzisiaj właśnie wchodzi w życie aktualizacja statusu, dzięki której możliwe jest udostępnianie zdjęć oraz filmów dla znajomych i kontaktów WhatsApp w łatwy i bezpieczny sposób. Tak, nawet Twoje aktualizacje statusu są w pełni szyfrowane.

Tak jak osiem lat temu, kiedy założyliśmy WhatsApp, ta nowa i wzbogacona funkcja statusu pomoże Ci z łatwością informować Twoich znajomych, którzy używają WhatsApp o tym, co u Ciebie słychać. My wszyscy tu w WhatsApp mamy nadzieję, że spodoba się Wam nasza nowa funkcja!

Jan Koum