WhatsApp Blog

Bugün, konumunuzu aileniz veya arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyoruz. Mevcut Konum, gerek arkadaşlarınızla buluşurken, gerek sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirirken veya yol durumunuzu paylaşırken, insanlara nerede olduğunuzu bildirmek için basit ve güvenli bir yoldur. Bu uçtan uca şifrelenmiş özellik, kimlerle ve ne kadar süreyle paylaşacağınızı kontrol etmenizi sağlar. İstediğiniz zaman paylaşmayı durdurmayı seçebilir veya Mevcut Konum paylaşma süresinin dolmasına izin verebilirsiniz.

Nasıl çalıştığına gelince; paylaşmak istediğiniz kişi veya grupla bir sohbeti açın. Ekle düğmesindeki "Konum"'un altında, "Mevcut Konumu Paylaş" diye yeni bir seçenek mevcuttur. Paylaşmak istediğiniz süreyi seçin ve göndere dokunun. Sohbetteki her kişi gerçek zamanlı konumunuzu bir haritada görebilir. Birden fazla kişi Mevcut Konumunu grupta paylaşırsa, tüm konumlar aynı haritada görünür.

Mevcut Konum hem Android hem de iPhone'da mevcuttur ve önümüzdeki haftalarda uygulamada kullanıma sunulacaktır. Umarız seversiniz.