WhatsApp Blog

Dzisiaj startujemy z nową funkcją, która pozwoli Ci transmitować swoje położenie z przyjaciółmi i rodziną w czasie rzeczywistym. Jeśli masz się spotkać ze znajomymi, lub dać znać rodzinie, że wszystko w porządku, czy chociażby zdać relację z podróży, Transmisja Położenia to prosty i bezpieczny sposób na pokazanie, gdzie aktualnie jesteś. Ta w pełni zaszyfrowana funkcja pozwala Ci kontrolować komu transmitujesz swoje położenie i jak długo. Możesz zakończyć transmisję, kiedy zechcesz, albo po prostu odczekać aż upłynie wybrany czas.

Działa to tak: otwórz czat z grupą, lub osobą, do której chcesz transmitować. W załącznikach, w opcji "Położenie", pojawi się nowa funkcja: "Zacznij transmisję położenia". Wybierz, jak długo chcesz transmitować i wyślij. Każda osoba w czacie będzie mogła zobaczyć Twoje położenie w czasie rzeczywistym na mapie. Jeśli więcej niż jedna osoba w grupie transmituje położenie, wszystkie transmisje będą widoczne na jednej mapie.

Transmisja położenia będzie dostępna na telefony typu Android i iPhone w ciągu kilku tygodni. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba.