WhatsApp Blog

Dnes spúšťame novú funkciu, ktorá vám umožní zdieľať aktuálnu polohu s rodinou alebo priateľmi v reálnom čase. Či už sa idete stretnúť s priateľmi, informujete svojich blízkych o tom, že ste v bezpečí alebo zdieľate priebeh svojej cesty do práce a späť domov, funkcia Aktuálna poloha vám umožní jednoducho a bezpečne dať ostatným vedieť, kde sa nachádzate. Táto funkcia je šifrovaná počas celého spojenia a poskytuje vám možnosť ovládať, s kým sa podelíte o svoju aktuálu polohu a na ako dlho. Zdieľanie aktuálnej polohy môžete kedykoľvek vypnúť alebo nechať automaticky ukončiť po vypršaní zvolenej doby zdieľania.

Funguje to nasledovne: otvorte chat s osobou alebo so skupinou, s ktorou chcete zdieľať aktuálnu polohu. Keď klepnete na ikonu Pripojiť, v ponuke Poloha je nová možnosť - Zdieľať aktuálnu polohu. Zvoľte si dobu zdieľania a klepnite na ikonu Odoslať. Každá osoba v chate si bude môcť zobraziť vašu polohu v reálnom čase na mape. Ak v skupine zdieľa svoju aktuálnu polohu viac ako jedna osoba, všetky polohy budú viditeľné na tej istej mape.

Funkcia Aktuálna poloha je k dispozícii v systémoch Android a iPhone a bude spustená v nasledujúcich týždňoch. Dúfame, že sa vám zapáči.