بلاگ WhatsApp

افراد در سراسر دنیا برای تماس با مشاغل مورد نظر خود، از واتساپ استفاده می کنند - از فروشگاه های لباس آنلاین در هندوستان گرفته تا فروشگاه های قطعات اتوموبیل در برزیل. واتساپ برای مردم ساخته شده است و ما می خواهیم این تجربه را بهبود ببخشیم. در این راستا برای مثال، پاسخ به مشتری را برای مشاغل با تفکیک پیام های شخصی و کاری و ایجاد یک حضور رسمی، آسان تر خواهیم کرد.

بنابراین، امروز ما واتساپ بیزینس را راه می اندازیم — یک برنامه رایگان برای گوشی های اندروید. برنامه جدید ما برقراری ارتباط با مشتریان را برای مشاغل آسان تر کرده، و همچنین چت کردن با مشاغل مورد علاقه را برای ۱,۳ میلیارد کاربر ما راحت تر می کند. به این نحو:

  • پروفایل های تجاری: به مشتریان با ارائه اطلاعات مفید شامل شرح خدمات، ای میل یا نشانی فروشگاه ها، و وبسایت کمک کنید.
  • ابزارهای پیام رسانی: با ابزارهای هوشمند پیام رسانی در وقت خود صرفه جویی نمایید — پاسخ های فوری که پاسخ های سریع به سوالات متداول می دهد، پیام های تهنیت برای معرفی ابتدایی، و پیام های خارج از دسترس که مشتریان بدانند چه هنگام در دسترس نیستید.
  • آمارهای پیام رسانی:آمارهای ساده مانند تعداد پیام های خوانده شده را بررسی نمایید تا بدانید کدامها تاثیر بیشتری دارند.
  • واتساپ وب: از طریق کامپیوتر پیام های واتساپ بیزینس را دریافت و ارسال نمایید.
  • نوع حساب: افراد خواهد دانست که در حال چت با یک حساب بیزینس می باشند زیرا در لیست حساب بیزینس قرار خواهید گرفت. به مرور زمان بعضی از بیزینس ها که واتساپ تایید کند شماره تلفن ها با شماره تلفن رسمی آن بیزینس مطابقت دارد، حساب تصدیق شده خواهند داشت.

افراد می توانند طبق معمول از واتساپ استفاده کنند — نیازی به دانلود برنامه جدید برای آنها نیست. و افراد مانند گذشته می توانند هر شماره ای، حتی بیزینس را مسدود کرده و هر پیامی را به عنوان پیام مزاحم گزارش دهند.

بیش از ۸۰٪ بیزینس های کوچک در هند و برزیل اظهار داشته اند واتساپ در برقراری ارتباط با مشتریان و میزان رشد بیزینس آنها تاثیر به سزایی داشته است. (منبع: Morning Consult study). واتساپ بیزینس برای افراد نیز برقراری ارتباط با مشاغل مورد نظر را به روشی سریع و ساده آسان تر می کند.

واتساپ بیزینس هم اکنون در کشورهای اندونزی، ایتالیا، مکزیک، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا برای دانلود رایگان از طریق گوگل پلی در دسترس است. این برنامه طی هفته های آینده در سراسر جهان در دسترس خواهد بود و این تازه آغاز راه است!