WhatsApp Blog

Ľudia na Slovensku a všade na svete používajú aplikáciu WhatsApp na spojenie s firmami, o ktoré sa zaujímajú - od online spoločností s predajom detského oblečenia v Skalici až po obchod s pneumatikamimi v Humennom. Aplikácia WhatsApp bola vyvinutá pre ľudí a preto chceme zlepšiť ich skúsenosti s obchodmi a firmami. Napríklad tým, že firmám uľahčíme komunikáciu so zákazníkmi - oddelením firemnej komunikácie a osobných správ a vytvorením oficiálnej prezentácie.

Takže dnes spúšťame WhatsApp Business pre Android - bezplatnú aplikáciu pre malé spoločnosti. Naša nová aplikácia uľahčí spoločnostiam prepojenie so zákazníkmi a pre 1,3 miliardy našich používateľov vytvorí pohodlnejšiu komunikáciu so spoločnosťami, ktoré sú pre nich dôležité. Ponúka nasledovné výhody:

  • Profily spoločnosti: Pomôžte svojim zákazníkom a poskytnite užitočné informácie ako popis činnosti, emailové adresy, sídla a webové stránky.
  • Nástroje na odosielanie správ: Ušetrite čas pomocou nástrojov na odosielanie inteligentných správ - rýchle odpovede poskytujú okamžité reakcie na často kladené otázky, pozdravy predstavujú zákazníkom vašu spoločnosť a prostredníctvom správ v neprítomnosti im môžete oznámiť, že ste zaneprázdnení.
  • Štatistika správ: Sledujte jednoduché štatistiky o tom, koľko vašich správ bolo napríklad prečítaných, aby ste videli, čo zaberá.
  • WhatsApp Web: Odosielajte a prijímajte správy v aplikácii WhatsApp Business cez svoj počítač.
  • Typ účtu: Ľudia budú vedieť, že komunikujú so spoločnosťou, pretože váš účet bude vedený ako firemný účet. Neskôr, keď sa potvrdí, že telefónne číslo účtu zodpovedá firemnému telefónnemu číslu, budú niektoré firmy mať status potvrdeného účtu.

Ľudia môžu naďalej používať štandardnú aplikáciu WhatsApp ako obvykle - nie je potrebné stiahnuť nič nové. A budú mať naďalej plnú kontrolu nad správami, ktoré dostávajú, s možnosťou zablokovať ľubovoľné číslo vrátane čísel spoločností a takisto budú mať možnosť nahlasovať spam.

Viac ako 80% malých podnikov v Indii a Brazílii tvrdí, že spoločnosť WhatsApp im už dnes pomáha komunikovať so zákazníkmi a rozvíjať ich podnikanie (Zdroj: Morning Consult study). A aplikácia WhatsApp Business uľahčí ľuďom jednoduchú a vzájomne výhodnú komunikáciu so spoločnosťami.

Aplikácia WhatsApp Business je dnes k dispozícii a je zadarmo na stiahnutie v obchode Google Play v Indonézii, Taliansku, Mexiku, v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska a v Spojených štátoch amerických. A aplikácia bude v priebehu niekoľkých týždňov sprístupnená po celom svete. A toto je len začiatok!