WhatsApp Blog

Ludzie na całym świecie używają WhatsApp, aby komunikować się małymi firmami i przedsiębiorstwami, na których im zależy - czy jest to odzieżowy sklep online w Indiach czy mały sklep z samochodowymi częściami zamiennymi w Brazylii. Jednak aplikacja WhatsApp zbudowana została dla ludzi, a obecnie chcemy polepszyć doświadczenia użytkowników z firmami. Na przykład chcemy ułatwić firmom: udzielanie odpowiedzi klientom, oddzielanie wiadomości od klientów i osobistych oraz tworzenie oficjalnej obecności.

Dzisiaj uruchamiamy WhatsApp Business - darmową aplikację dla małych firm i przedsiębiorstw na telefony typu Android. Nasza nowa aplikacja ułatwi firmom kontakty z klientami, a naszej bazie użytkowników w liczbie 1,3 miliarda ludzi ułatwi czatowanie z firmami, które się dla nich liczą. Działa to tak:

  • Profil firmowy: dostarcz klientom pomocnych informacji, takich jak opis firmy, adres email czy adres strony internetowej lub adres fizyczny.
  • Narzędzia komunikacji: oszczędzaj czas dzięki narzędziom komunikacji - szybkie odpowiedzi dostarczają szybkich odpowiedzi na często zadawane pytania, wiadomości powitalne przedstawią Twoją firmę klientom, a wiadomości poza godzinami pracy dostarczą informacje, kiedy jesteś zajęty(a).
  • Statystyki wiadomości: miej wgląd w proste dane, takie jak liczba przeczytanych wiadomości, aby zobaczyć, co działa.
  • WhatsApp Web: wysyłaj i odbieraj wiadomości WhatsApp Business z komputera.
  • Typ konta: użytkownicy będą wiedzieć, że komunikują się z firmą, ponieważ Twoje konto zarejestrowane będzie jako Konto Firmowe. Z biegiem czasu, niektóre firmy posiadać będą poziom konta potwierdzonego, jak tylko potwierdzone zostanie, że numer telefonu w aplikacji odpowiada numerowi firmy.

Wszyscy mogą nadal używać WhatsApp jak do tej pory - nie ma konieczności pobrania niczego nowego. Każdy nadal ma pełną kontrolę nad tym, jakie wiadomości otrzymuje, z możliwością zablokowania każdego numeru, włącznie z firmami, czy też możliwość zgłoszenia spamu.

Ponad 80% małych firm w Indiach i Brazylii twierdzi, że to właśnie WhatsApp umożliwia im zarówno komunikację z klientami, jaki i rozwijanie swojej działalności (źródło: badanie Morning Consult). WhatsApp Business ułatwi ludziom łączenie się z tymi firmami i vice versa w szybki i prosty sposób.

Aplikacja WhatsApp Business dostępna jest od dzisiaj do pobrania za darmo w Sklepie Google Play w Indonezji, we Włoszech, w Meksyku, USA i w Wielkiej Brytanii. Aplikacja wprowadzana będzie na świecie w trybie falowym w ciągu następnych tygodni. A to jest dopiero początek!

18 stycznia 2018