WhatsApp Blog

V budúcom mesiaci Európska únia aktualizuje svoje nariadenie o ochrane osobných údajov. Toto bude vyžadovať väčšiu transparentnosť v procese používania používateľských informácií online. WhatsApp aktualizuje Podmienky používania a Zásady ochrany osobných údajov, do ktorých sa premietajú požiadavky Všeobecného nariadenia o ochrane údajov (angl. General Data Protection Regulation resp. GDPR).

Touto aktualizáciou nežiadame o nové práva na zhromažďovanie osobných informácií. Naším cieľom je jednoducho vysvetliť, ako používame a chránime tie informácie, ktoré o vás máme. V tejto súvislosti chceme zdôrazniť niekoľko vecí:

  • WhatsApp v Európe: Spoločnosť WhatsApp založila v Európskej únii subjekt, ktorý vám poskytne svoje služby a naplní nové štandardy transparentnosti v ochrane súkromia používateľov.
  • Zdieľanie údajov: V súčasnosti nezdieľame informácie o účte s cieľom zlepšiť vašu používateľskú skúsenosť s produktmi a reklamami na Facebooku. Ako sme už v minulosti povedali, v budúcnosti chceme užšie spolupracovať s inými spoločnosťami Facebooku. O rozvoji našich plánov vás budeme priebežne informovať.
  • Bezpečné používanie WhatsApp: Keď dostaneme hlásenia o nevhodnom správaní používateľa, ktorý posiela nechcené správy (spam alebo správy so škodlivým obsahom) v službe WhatsApp alebo prostredníctvom Facebooku, tieto informácie zdieľame, aby sme mohli podniknúť patričné kroky vrátane zablokovania oboch služieb. Viac informácií o tom, ako bezpečne používať WhatsApp, nájdete na stránke WhatsApp, v časti s bezpečnostnými tipmi.

Vaše súkromie a bezpečnosť sú pre WhatsApp veľmi dôležité. Každá správa či hovor sú zabezpečené šifrovaním počas celého spojenia tak, aby WhatsApp ani tretie strany nemohli čítať vaše chaty alebo počúvať vaše hovory. V nadchádzajúcich týždňoch si budete môcť stiahnuť a zobraziť informácie, ktoré o vás máme. Táto funkcia bude sprístupnená pre všetkých našich používateľov na celom svete v najnovšej verzii aplikácie. Ak chcete získať viac informácií, kliknite sem.

Uvítame vaše pripomienky a ďakujeme vám za používanie WhatsApp!