Blog WhatsApp

V příštím měsíci Evropská unie aktualizuje své nařízení o ochraně osobních údajů. Toto bude vyžadovat větší transparentnost v procesu využívání uživatelských informací online. WhatsApp aktualizuje Podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů, do nichž se promítají požadavky Obecného nařízení o ochraně údajů (angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR).

Touto aktualizací nežádáme o nová práva na shromažďování osobních údajů. Naším cílem je jednoduše vysvětlit, jak používáme a chráníme ty informace, které o vás máme. V této souvislosti chceme zdůraznit několik věcí:

  • WhatsApp v Evropě: Společnost WhatsApp založila v Evropské unii subjekt, který vám poskytne své služby a naplní nové standardy transparentnosti v ochraně soukromí uživatelů.
  • Sdílení údajů: V současnosti nesdílíme informace o účtu s cílem zlepšit vaši uživatelskou zkušenost s produkty a reklamami na Facebooku. Jak jsme již v minulosti řekli, v budoucnu hodláme blíže spolupracovat s jinými společnostmi Facebooku. O rozvoji našich plánů vás budeme průběžně informovat.
  • Bezpečné používání WhatsApp: Když dostaneme hlášení o nevhodném chování uživatele, který posílá nechtěné zprávy (spam nebo zprávy se škodlivým obsahem) ve službě WhatsApp nebo prostřednictvím Facebooku, tyto informace sdílíme, abychom mohli podniknout patřičné kroky včetně zablokování obou služeb. Více informací o tom, jak bezpečně používat WhatsApp, naleznete na stránce WhatsApp, v části s bezpečnostními tipy.

Vaše soukromí a bezpečnost jsou pro WhatsApp velmi důležité. Každá zpráva či hovor jsou zajištěny koncovým šifrováním tak, aby WhatsApp ani třetí strany nemohly číst vaše chaty nebo poslouchat vaše hovory. V nadcházejících týdnech si budete moct stáhnout a zobrazit informace, které o vás máme. Tato funkce bude zpřístupněna pro všechny naše uživatele na celém světě v nejnovější verzi aplikace. Pokud chcete získat více informací, klikněte sem.

Uvítáme vaše připomínky a děkujeme vám za používání WhatsApp!