WhatsApp Blog

W przyszłym miesiącu, Unia Europejska aktualizuje swoje przepisy dotyczące prywatności, które nakazują większą przejrzystość o tym, jak dane osobiste są wykorzystywane w internecie. Z tego powodu WhatsApp również aktualizuje swój Regulamin i Politykę prywatności, gdzie nowe regulacje, znane jako Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO) wchodzi w życie.

Nie prosimy o pozwolenie na gromadzenie nowych danych osobowych. Naszym celem jest wyjaśnienie jak korzystamy i chronimy tę niewielką ilość danych, które przetrzymujemy o Tobie. Oto kilka spraw, na które chcemy zwrócić uwagę:

  • WhatsApp w Unii Europejskiej: firma WhatsApp powołała oddział w Unii Europejskiej, który zajmuje się usługami w tym regionie i dba o zaspokojenie nowych, wysokich standardów przejrzystości dotyczącej danych osobowych naszych użytkowników.
  • Przekazywanie danych: obecnie nie dzielimy się Twoimi informacjami, aby polepszyć Twoje doświadczenia z reklamami na Facebooku. Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, chcemy współpracować bliżej z firmami należącymi do Facebooka, o czym będziemy Cię informować na bieżąco.
  • Bezpieczeństwo w WhatsApp: w momencie otrzymania zgłoszenia o użytkowniku wysyłającym niechciane wiadomości w WhatsApp czy na Facebooku, takie jak spam, czy treści obraźliwe, dzielimy się tymi informacjami, dzięki czemu możemy podjąć odpowiednie działania, na przykład zablokować tę osobę w obu usługach. Możesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w WhatsApp przeglądając te wskazówki.

Twoje bezpieczeństwo i prywatność są dla nas bardzo ważne. Każda wiadomość i połączenie chronione są pełnym szyfrowaniem, tak że nikt poza Tobą, nawet WhatsApp nie może czytać ani odsłuchiwać Twoich rozmów. W najbliższym czasie, będziesz mieć możliwość pobrania raportu z listą danych, które o Tobie przechowujemy. Funkcja ta będzie dostępna w najnowszej wersji naszej aplikacji. Dowiedz się więcej.

Liczymy się z Twoją opinią i dziękujemy, że korzystasz z WhatsApp!