WhatsApp Blog

Avrupa Birliği, insanların bilgilerinin internette nasıl kullanıldığına daha fazla şeffaflık getirmek için gelecek ay gizlilik yasalarını güncelliyor. Genel Veri Koruma Düzenlemesi (GDPR) olarak bilininen kanunun yürürlüğe girmekte olduğu yerlerde WhatsApp olarak Hizmet Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı güncelliyoruz.

Bu güncellemede, kişisel bilgileri toplamak için yeni izinler istemiyoruz. Amacımız, hakkınızda sahip olduğumuz kısıtlı bilgileri nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıklamaktır. Vurgulamak istediğimiz birkaç şey var:

  • Avrupa'da WhatsApp: WhatsApp, size hizmet sunmak ve kullanıcılarımızın gizliliğini nasıl koruduğumuzla ilgili yeni yüksek şeffaflık standartlarını karşılamak için Avrupa Birliği'nde bir kurum kurmuştur.
  • Veri paylaşımı: Şu anda Facebook'taki ürün ve reklam deneyiminizi geliştirmek için hesap bilgilerinizi paylaşmıyoruz. Geçmişte söylediğimiz gibi, gelecekte diğer Facebook şirketleri ile daha yakın çalışmak istiyoruz ve planlarımızı geliştirirken sizi haberdar edeceğiz.
  • WhatsApp'da güvende olmak: Birinin WhatsApp'ta veya Facebook'ta, SPAM ya da rahatsızlık verici istenmeyen mesajlar attığına dair bildiri aldığımızda, bilgi paylaşımı yaparız ve her iki serviste, kişileri engellemek de dahil olmak üzere harekete geçebiliriz. WhatsApp'da nasıl güvende kalabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak için güvenlik ipuçlarını gözden geçirebilirsiniz.

WhatsApp gizliliğinize ve güvenliğinize büyük önem verir. Mesajlarınız ve aramalarınız otomatik olarak uçtan uca şifreleme ile korunduğu için WhatsApp dahil hiç kimse bunları okuyamaz veya dinleyemez. Önümüzdeki haftalarda, kısıtlı olarak topladığımız verileri indirip görebiliyor olacaksınız. Bu özellik, dünyanın dört bir yanında uygulamanın en yeni sürümünü kullanan tüm kullanıcılarımıza sunulacak. Daha fazla bilgi almak için, buraya tıklayın.

Görüşlerinize önem veriyoruz. WhatsApp'ı kullandığınız için teşekkür ederiz!