הבלוג של WhatsApp

כפי שהכרזנו בשנה שעברה, WhatsApp מפתחת כלים חדשים המסייעים לעסקים לתקשר בקלות עם לקוחות. מאז שהשקנו את אפליקציית WhatsApp Business, הלקוחות שלנו אומרים שקל ומהיר יותר להתכתב בצ'אט עם עסקים מאשר לטלפן אליהם או לשלוח להם דואר אלקטרוני. מהיום, אנחנו מאפשרים תקשורת יעילה יותר עם הלקוח באמצעות הרחבת התמיכה ומגוון הכלים שלנו לעסקים.

כיצד לקוחות יכולים לתקשר עם עסק:

  • בקשו סוגים שונים של מידע: אם אתם צריכים אישור משלוח או כרטיס עלייה למטוס, תוכלו למסור את מספר הטלפון הנייד שלכם לעסק דרך האתר, האפליקציה או החנות שלהם, והם יוכלו לשלוח לכם את המידע המבוקש ל-WhatsApp.
  • ייזמו שיחה: יתכן ותראו כפתור "הקליקו לצ'אט" באתר או במודעה בפייסבוק שיאפשר לכם לשלוח בקלות הודעה לעסק.
  • קבלו תמיכה: ישנם עסקים שמספקים תמיכה בזמן אמת דרך WhatsApp, שם הם יענו על שאלות לגבי המוצרים שלהם או יעזרו לכם בפתרון בעיות.

באמצעות אפשרויות אלו תוכלו להמשיך לשלוט על ההודעות שאתם מקבלים. חלק מההודעות הינן בתשלום עבור עסקים, ולכן הם לא ימהרו לשלוח אותן. כתוצאה מכך הצ'אטים שלכם ייוותרו נקיים ולא עמוסים. בנוסף, כמו ב-WhatsApp, כל ההודעות מוצפנות מקצה לקצה, וניתן לחסום כל עסק בלחיצת כפתור.

אנחנו נמצאים בתהליכי הנגשה של WhatsApp לעסקים נוספים. לשם כך, נעבוד ישירות עם מאות בתי עסק ומספר חברות נבחרות שמתמחות בניהול קשרי לקוחות.

אם אתם רוצים לדעת כיצד עסק יכול להתחיל להשתמש בכלים חדשים אלה, ניתן למצוא מידע נוסף כאן. כמו תמיד, נמשיך להיות קשובים למשוב שלכם בהמשך הדרך.