WhatsApp Blog

Ako sme už v minulom roku oznámili, spoločnosť WhatsApp vytvára nové nástroje na uľahčenie komunikácie medzi firmami a ich zákazníkmi. Odkedy sme spustili aplikáciu WhatsApp Business, ľudia nám vravia, takto môžu s firmami komunikovať rýchlejšie a jednoduchšie než prostredníctvom klasických telefonátov a emailov. Dnes rozširujeme našu ponuku pre spoločnosti, ktoré potrebujú výkonnejšie nástroje na komunikáciu so svojimi zákazníkmi.

Tu je niekoľko príkladov, ako sa ľudia môžu spojiť s firmami:

  • Požiadať o užitočné informácie: Keď potrebujete potvrdenie o doručení balíka alebo palubný lístok, môžete prostredníctvom webovej stránky, aplikácie, alebo priamo v obchode firme poskytnúť svoje mobilné telefónne číslo, aby vám mohla posielať informácie v aplikácii WhatsApp.
  • Spustiť konverzáciu: Na webovej stránke alebo na Facebookovej reklame môžete vidieť tlačidlo spustenie chatu kliknutím na rýchle odoslanie správy pre firmu.
  • Získať podporu: Niektoré firmy môžu poskytovať prostredníctvom aplikácie WhatsApp podporu v reálnom čase. Môžu tak odpovedať na otázky o svojich produktoch alebo pomôcť vyriešiť problém.

Takto si naďalej zachováte plnú kontrolu nad prijatými správami. Odosielanie určitých správ bude pre firmy spoplatnené, aby boli dôkladne zvážené a vaše chaty neboli preplnené. Správy zostanú naďalej šifrované počas celého spojenia a ktorúkoľvek firmu budete môcť zablokovať jednoduchým klepnutím na príslušné tlačidlo.

Postupom času sprístupníme službu WhatsApp pre viaceré firmy. Aby sme tak mohli urobiť, budeme priamo spolupracovať s niekoľkými stovkami firiem a vybranými spoločnosťami, ktoré sa špecializujú na riadenie komunikácie so zákazníkmi.

Ak máte záujem o informácie o tom, ako firmy môžu začať používať tieto nové nástroje, viac sa dočítate tu. Aj naďalej budeme pri našom vývoji venovať pozornosť vašej spätnej väzbe.