بلاگ WhatsApp

ما از ایموجی و امکانات دوربین گرفته تا تغییرات وضعیت و تصاویر متحرک (GIF) گرفته، همواره به دنبال افزودن امکانات جدیدی هستیم که ارتباط با دوستان و خانواده را در واتساپ آسان و سرگرم کننده می‌کند. امروز مفتخریم تا روش جدیدی را برای ابراز افکار و احساسات مردم معرفی کنیم.

استیکرها به شما کمک می‌کنند تا احساساتتان را طوری بیان کنید که همیشه نمی‌توانید با کلمات ابرازشان کنید، چه یک فنجان چای خندان باشد و چه یک قلب شکسته گریان! برای دست گرمی بسته‌های استیکری را منتشر می‌کنیم که طراحانمان در واتساپ طراحیشان کرده‌اند و برگزیده‌ای از استیکرهای هنرمندان دیگر.

ما همچنین پشتیبانی از بسته‌های استیکر شخص ثالث را اضافه کرده‌ایم تا به طراحان و توسعه دهندگان از سراسر جهان امکان ایجاد استیکر برای واتساپ را فراهم کنیم. بدین منظور مجموعه‌ای از واسط‌های برنامه نویسی کاربردی (API) را فراهم کرده‌ایم تا به شما اجازه می‌دهند برنامه‌های استیکر بسازید و استیکرها را در اندروید و iOS به واتساپ اضافه کنید. شما می‌توانید برنامه استیکر خود را مثل هر برنامه دیگری به فروشگاه Play گوگل یا Apple App Store اضافه کنید و کاربرانی که برنامه شما را دانلود و نصب کنند می‌توانند آ« استیکرها را مستقیماً از داخل واتساپ بفرستند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ایجاد برنامه‌های استیکر خودتان برای واتساپ اینجا را ببینید.

برای استفاده از استیکرها در یک مکالمه کافیست روی دکمه جدید استیکر بزنید و استیکری را که می‌خواهید بفرستید، انتخاب کنید. شما می‌توانید بسته‌های جدید استیکر را با زدن روی علامت «بعلاوه» انتخاب کنید.

استیکرها طی هفته‌های آینده برای اندروید و iPhone عرضه خواهند شد. امیدواریم که از آن‌ها لذت ببرید!

۳ آبان ۱۳۹۷ (۲۵ اکتبر ۲۰۱۸)