Blog WhatsApp

Od obrázků emoji, přes funkce fotoaparátu či aktualizace stavu, až po animace GIF - do aplikace WhatsApp se neustále snažíme přidávat nové funkce, díky kterým je komunikace s přáteli a rodinou snadná a zábavná. Dnes vám s nadšením představujeme nálepky - nový způsob, kterým naši uživatelé mohou vyjadřovat své myšlenky a pocity.

Ať už se jedná o usměvavý šálek čaje nebo plačící zlomené srdce, pomocí nálepek můžete snadno sdílet pocity, které není vždy jednoduché vyjádřit slovy. Startujeme s balíčky nálepek, které vytvořili návrháři společnosti WhatsApp a výběrem nálepek od dalších výtvarníků.

Aby nálepky pro WhatsApp mohli vytvářet výtvarníci a vývojáři z celého světa, přidali jsme také podporu pro balíčky nálepek od jiných výrobců. Poskytujeme programovací rozhraní, se kterými můžete vytvářet přímo aplikace pro přidávání nálepek do aplikace WhatsApp na Androidu i iOS. Tyto aplikace můžete zveřejnit v obchodě Google Play nebo v App Storu. Uživatelé, kteří si je stáhnou, pak budou moct posílat vaše nálepky přímo z aplikace WhatsApp. Více o tvorbě aplikací s nálepkami se dočtete zde.

Nálepky v chatech můžete posílat zcela jednoduše, stačí klepnout na novou ikonu nálepek a zvolit tu, kterou chcete odeslat. Nové balíčky nálepek můžete přidávat, klepnete-li na ikonu znaménka plus.

Nálepky budou dostupné pro Android a iPhone v průběhu několika nadcházejících týdnů. Doufáme, že se vám budou líbit!