WhatsApp Blog

Od emotikon i funkcji aparatu po status i animowane GIF-y — w WhatsApp bezustannie dodajemy nowe i interesujące rozwiązania ułatwiające komunikację ze znajomymi i rodziną. Z radością przedstawiamy nowy sposób wyrażania siebie poprzez naklejki.

Od teraz możesz bez słów dzielić się uczuciami, wybierając naklejkę z uśmiechniętą filiżanką czy rozpłakanym pękniętym sercem. Na początek udostępniamy pakiet naklejek opracowanych przez naszych projektantów WhatsApp oraz szereg naklejek innych artystów.

Dodaliśmy również obsługę pakietów naklejek ze źródeł zewnętrznych, umożliwiając projektantom i programistom na całym świecie tworzenie naklejek dla aplikacji WhatsApp. Osiągnęliśmy to, udostępniając zestawy API i innych interfejsów do tworzenia aplikacji dodających naklejki do WhatsApp na urządzeniach Android i iOS. Aplikację z naklejkami można opublikować w sklepach Google Play i Apple App Store, jak każdą inną, a po jej pobraniu i zainstalowaniu użytkownicy będą mogli wysyłać naklejki bezpośrednio z WhatsApp. Więcej informacji dotyczących tworzenia własnych aplikacji z naklejkami dla aplikacji WhatsApp jest dostępnych tutaj.

Aby korzystać z naklejek podczas czatu, wystarczy dotknąć nowego przycisku naklejki i wybrać tę, którą chcesz udostępnić. Nowe pakiety naklejek można dodawać po dotknięciu ikony z symbolem plusa.

Naklejki zostaną udostępnione dla urządzeń Android i iPhone w nadchodzących tygodniach. Mamy nadzieję, że przypadną Ci do gustu!