WhatsApp Blog

Prawie pięć lat temu stworzyliśmy WhatsApp mając prosty plan: zbudowanie fajnego produktu używanego przez wszystkich dookoła świata. Nic innego się dla nas nie liczyło.

Dzisiaj ogłaszamy wejście w partnerski związek z Facebookiem, który pomoże nam kontynuować nasz prosty plan. Krok ten zezwoli WhatsApp na elastyczność, aby rosnąć i rozszerzać działalność, równocześnie dając mi, Brianowi i reszcie naszego zespołu więcej czasu na skoncentrowanie się nad budową środka komunikacji tak szybkiego, przystępnego i osobistego jak to tylko możliwe.

A oto co zmieni się dla Was, użytkowników: nic.

WhatsApp pozostanie firmą autonomiczną i będzie działać niezależnie. Nadal będziecie móc korzystać z naszych usług za symboliczną kwotę. Możecie nadal korzystać z WhatsApp bez względu na to, gdzie na świecie się znajdujecie czy też jakiego smartfonu używacie. I nadal możecie liczyć na brak reklam utrudniających komunikację. Żadne partnerstwo nie mogłoby istnieć pomiędzy naszymi dwiema firmami, gdybyśmy musieli iść na kompromis co do naszych podstawowych zasad, które definiują naszą firmę, wizję i produkt.

Osobiście, Brian i ja nie moglibyśmy być bardziej dumni z bycia częścią małego zespołu ludzi, który w przeciągu niecałych pięciu lat zbudował środek komunikacji, który obecnie łączy 450 milionów miesięcznie aktywnych użytkowników na całym świecie oraz 320 milionów osób aktywnych codziennie. Nasz zespół przyczynił się do zrewolucjonizowania i nowego zdefiniowania komunikacji 21szego wieku, i nie moglibyśmy być bardziej wdzięczni.

Nasz zespół zawsze wierzył, że ani koszta ani odległość nie powinny stać na przeszkodzie bycia w kontakcie ze znajomymi i ukochanymi. I nie spoczniemy, dopóki wszyscy wszędzie nie będą mieć dostępu do tej możliwości. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym użytkownikom i wszystkim osobom w naszym życiu, które umożliwiły nam rozpoczęcie tego nowego rozdziału oraz za przyłączenie się do nas w tej niezwykłej podróży.