بلاگ WhatsApp

از امروز، واتساپ به شما نشان می دهد کدام پیام های دریافتی به شما بازارسال شده است. این موضوع باعث سهولت بیشتر در چت های انفرادی و گروهی خواهد شد. همچنین به شما کمک میکند بدانید پیام دریافتی از طرف دوست شماست یا از جای دیگر توسط ایشان به شما بازارسال شده است. برای دیدن برچسب بازارسال باید روی آخرین نسخه واتساپ باشید.

واتساپ عمیقا به امنیت شما توجه دارد. توصیه می کنیم پیش از اشتراک پیامی که به شما بازارسال شده کمی تامل نمایید. به یاد داشته باشید، شما همیشه می توانید گزارش مزاحم کرده و مخاطب را مسدود کنید یا مستقیما برای راهنمایی با واتساپ تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر، لطفا نکات ایمنی واتساپ را بخوانید.

طی ماه های گذشته، ما ویژگی های جدیدی برای بهبود گروه های واتساپ اضافه کرده ایم. برخی از اینها عبارتند از شرح گروه و جلوگیری از افزودن مرتب افرادی به گروه که آن گروه را ترک کرده اند.
امروز، ما ویژگی جدیدی را معرفی می کنیم که بوسیله آن فقط ادمین می تواند به گروه پیام ارسال نماید. یکی از استفاده های گروه این است که افراد اطلاعات و اعلانات مهم را دریافت کنند، مانند والدین و معلمین مدرسه، انجمن ها، و مراکز غیر انتفاعی. ما این ویژگی را معرفی کردیم تا ادمین ها ابزار بهتری برای اینگونه استفاده ها در اختیار داشته باشند.

برای فعال کردن این تنظیمات، "اطلاعات گروه" را باز کرده، بزنید روی تنظیمات گروه > ارسال پیام ها و "فقط ادمین ها" را انتخاب کنید. این ویژگی در آخرین نسخه واتساپ و برای کاربران در سراسر جهان در دسترس است.

گروه ها بخش مهمی از واتساپ می باشند، خواه این گروه ها خانواده ها را در سراسر جهان به هم وصل کند یا گروهی باشد متشکل از دوستان کودکی که هنوز با یکدیگر در تماسند. گروه های دیگری نیز در واتساپ وجود دارند، مانند تازه والدینی که به پشتیبانی یکدیگر نیاز دارند، دانشجویانی که قصد برگزاری جلسات آموزشی دارند، یا حتی مسئولین شهری که باید پس از یک اتفاق طبیعی به کمک های اولیه سر و سامان بدهند. امروز، تغییراتی را که در گروه ها به وجود آورده ایم با شما در میان می گذاریم.

آنچه جدید است

 • شرح گروه: در این قسمت می توانید هدف از تشکیل گروه، قوانین گروه، یا موضوع آن را شرح دهید. هنگامی که فرد جدیدی به گروه ملحق می شود، شرح گروه در بالای چت قابل دیدن است.
 • قدرت بیشتر برای ادمین: هم اکنون در تنظیمات گروه، ادمین می تواند انتخاب کند چه کسانی می توانند موضوع گروه، علامت، و شرح گروه را تغییر دهند.
 • جبران عقب افتادگی: هنگامی که برای مدتی از گروه عقب می افتید، می توانید ببینید چه کسانی از شما نام برده اند یا به شما پاسخ مستقیم داده اند، کافی است بزنید روی علامت جدید @ که در گوشه پایین چت نمایان می شود.
 • جستجوی شرکت کنندگان: می توانید در صفحه اطلاعات گروه، شرکت کنندگان را جستجو کنید.
 • هم اکنون ادمین می تواند اجازه های ادمین را از دیگر شرکت کنندگان بگیرد، و دیگر نمی توان سازنده گروه را از گروه حذف کرد.

همچنین، اگر کاربری گروه را ترک کند، نمی توان ایشان را متناوبا به گروه اضافه کرد. این ویژگی ها از امروز برای کاربران اندروید و iPhone در دسترس است.

ماه آینده، اتحادیه اروپا قوانین حریم خصوصی خود را تغییر خواهد داد و از آن پس خواهان شفاف سازی بیشتر در زمینه نحوه استفاده از اطلاعات افراد خواهد بود. در این راستا ما نیز در واتساپ در شرایط استفاده از خدمات و سیاست های حریم خصوصی خود تغییراتی به وجود آوردیم تا با قوانین عمومی حفاظت از اطلاعات (GDPR) مطابقت داشته باشد.

ما در این تغییرات خواستار حقوق جدید برای جمع آوری اطلاعات شخصی نیستیم. هدف ما صرفا تشریح چگونگی استفاده و محافظت از اطلاعات محدودی است که از شما در اختیار داریم. در اینجا مایلیم به چند نکته اشاره کنیم:

 • واتساپ در اروپا: واتساپ نهادی را در اتحادیه اروپا مستقر کرده است تا همراه با ارائه خدمات، با استانداردهای بالای شفاف سازی و حفاظت از اطلاعات کاربران مطابقت داشته باشد.
 • اشتراک اطلاعات: ما در حال حاضر اطلاعات حساب را برای تجربه بهتر از محصولات فیسبوک به اشتراک نمی گذاریم. همانطور که در گذشته اظهار کردیم، ما قصد داریم با شرکت های وابسته به فیسبوک همکاری نزدیکتری در آینده داشته باشیم و همچنان که برنامه های خود را توسعه می دهیم، شما را در جریان خواهیم گذاشت.
 • امنیت در واتساپ: در صورت ارسال پیام های مزاحم - یا سوءاستفاده محتوایی - در فیسبوک یا واتساپ، ما این اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می گذاریم و در برابر آن عکس العمل هایی از جمله مسدودیت در هر دو رسانه را نشان خواهیم داد. درباره امنیت واتساپ می توانید در اشارات ایمنی بیشتر بخوانید.

واتساپ عمیقا به امنیت و حریم خصوصی شما اهمیت می دهد. همه پیام ها و تماس ها با رمزگذاری سرتاسری محافظت می شوند. تا هیچکس، حتی واتساپ، نتواند پیام های شما را بخواند یا بشنود. در هفته های آتی، شما قادر خواهید بوداطلاعات محدودی که ما جمع آوری می کنیم را دانلود و مشاهده کنید. این ویژگی در جدیدترین نسخه واتساپ برای همه کاربران در سرتاسر جهان در دسترس خواهد بود. برای اینکه بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

ما به نظرات شما ارج می دهیم و بابت اینکه از واتساپ استفاده می کنید از شما سپاسگزاریم!

افراد در سراسر دنیا برای تماس با مشاغل مورد نظر خود، از واتساپ استفاده می کنند - از فروشگاه های لباس آنلاین در هندوستان گرفته تا فروشگاه های قطعات اتوموبیل در برزیل. واتساپ برای مردم ساخته شده است و ما می خواهیم این تجربه را بهبود ببخشیم. در این راستا برای مثال، پاسخ به مشتری را برای مشاغل با تفکیک پیام های شخصی و کاری و ایجاد یک حضور رسمی، آسان تر خواهیم کرد.

بنابراین، امروز ما واتساپ بیزینس را راه می اندازیم — یک برنامه رایگان برای گوشی های اندروید. برنامه جدید ما برقراری ارتباط با مشتریان را برای مشاغل آسان تر کرده، و همچنین چت کردن با مشاغل مورد علاقه را برای ۱,۳ میلیارد کاربر ما راحت تر می کند. به این نحو:

 • پروفایل های تجاری: به مشتریان با ارائه اطلاعات مفید شامل شرح خدمات، ای میل یا نشانی فروشگاه ها، و وبسایت کمک کنید.
 • ابزارهای پیام رسانی: با ابزارهای هوشمند پیام رسانی در وقت خود صرفه جویی نمایید — پاسخ های فوری که پاسخ های سریع به سوالات متداول می دهد، پیام های تهنیت برای معرفی ابتدایی، و پیام های خارج از دسترس که مشتریان بدانند چه هنگام در دسترس نیستید.
 • آمارهای پیام رسانی:آمارهای ساده مانند تعداد پیام های خوانده شده را بررسی نمایید تا بدانید کدامها تاثیر بیشتری دارند.
 • واتساپ وب: از طریق کامپیوتر پیام های واتساپ بیزینس را دریافت و ارسال نمایید.
 • نوع حساب: افراد خواهد دانست که در حال چت با یک حساب بیزینس می باشند زیرا در لیست حساب بیزینس قرار خواهید گرفت. به مرور زمان بعضی از بیزینس ها که واتساپ تایید کند شماره تلفن ها با شماره تلفن رسمی آن بیزینس مطابقت دارد، حساب تصدیق شده خواهند داشت.

افراد می توانند طبق معمول از واتساپ استفاده کنند — نیازی به دانلود برنامه جدید برای آنها نیست. و افراد مانند گذشته می توانند هر شماره ای، حتی بیزینس را مسدود کرده و هر پیامی را به عنوان پیام مزاحم گزارش دهند.

بیش از ۸۰٪ بیزینس های کوچک در هند و برزیل اظهار داشته اند واتساپ در برقراری ارتباط با مشتریان و میزان رشد بیزینس آنها تاثیر به سزایی داشته است. (منبع: Morning Consult study). واتساپ بیزینس برای افراد نیز برقراری ارتباط با مشاغل مورد نظر را به روشی سریع و ساده آسان تر می کند.

واتساپ بیزینس هم اکنون در کشورهای اندونزی، ایتالیا، مکزیک، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا برای دانلود رایگان از طریق گوگل پلی در دسترس است. این برنامه طی هفته های آینده در سراسر جهان در دسترس خواهد بود و این تازه آغاز راه است!

از امروز می توانید پیام هایی را که به اشتباه ارسال می نمایید حذف نمایید - خواه به یک شخص یا یک گروه. نحوه عمل آن به این شکل است: روی پیام زده و نگه دارید، گزینه "حذف" را انتخاب نمایید، و سپس بزنید "حذف برای همه." شما پس از ارسال پیام تا هفت دقیقه مهلت دارید آن را از گوشی گیرنده حذف نمایید.

این ویژگی مختص کاربرانی است که روی آخرین نسخه موجود واتساپ برای اندروید، iPhone، گوشی ویندوز و دسکتاپ باشند. برای حذف موفقیت آمیز پیام، هم شما و هم گیرنده پیام باید روی آخرین نسخه واتساپ باشید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سوالات متداول ما مراجعه نمایید:
اندروید، iPhone، و ویندوز.

امروز، ما ویژگی جدیدی معرفی می کنیم که به شما اجازه می دهد مکان خود را به صورت زنده با دوستان و خویشان خود به اشتراک بگذارید. چه اینکه با دوستان خود قرار داشته باشید، یا اینکه بخواهید به عزیزان خود اطلاع دهید سلامت هستید یا اینکه مسیر راه خود را به آنها اطلاع دهید، ویژگی مکان زنده راهی ساده و مطمئن است برای آگاه ساختن دیگران از مکان خود. این ویژگی که رمزگذاری سرتاسری شده است به شما امکان می دهد انتخاب کنید مکان خود را با چه کسانی و برای چه مدت به اشتراک بگذارید. شما می توانید هر زمان بخواهید اشتراک را قطع کرده یا صبر کنید زمان اشتراک به پایان برسد.

برای انجام این کار یک چت انفرادی یا گروهی را باز کنید. در قسمت موقعیت یا مکان برای ضمیمه کردن، یک گزینه جدید برای "اشتراک مکان زنده" وجود دارد. زمان مورد نظر برای اشتراک را انتخاب و بزنید روی ارسال. همه افراد در آن چت قادر خواهند بود روی نقشه مکان شما را به صورت زنده ببینند. اگر بیش از یک نفر در آن چت مکان زنده خود را در گروه به اشتراک بگذارند، همه آن مکان ها روی همان نقشه قابل رویت خواهند بود.

مکان زنده برای اندروید و iPhone هر دو در دسترس بوده و در هفته آتی عرضه خواهد شد. امیدواریم از آن لذت ببرید.

بیش از ۱ میلیارد نفر هر روز از طریق واتساپ با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار می کنند، و به مرور زمان، افراد بیشتری نیز برای ارتباط با بیزینس های مورد نظر خود از واتساپ استفاده خواهند کرد. در واقع، بسیاری از این ارتباطات در حال حاضر هر روز اتفاق می افتد، مانند کسی که به یک قنادی محلی سفارشی می دهد و یا به انواع جدید لباس در یک فروشگاه نگاه می کند. اما روش انجام آن در واتساپ هنوز در مراحل ابتدایی است. ما داستان هایی از مغازه دارانی می شنویم که از طریق واتساپ و فقط با یک گوشی هوشمند با صدها مشتری خود ارتباط برقرار می کنند و نیز داستانهایی از افرادی که نمی دانند این بیزینس ها تا چه حد تایید شده می باشند. در ماه های آینده، ما ویژگی های جدیدی را برای حل برخی از این چالش ها مورد استفاده قرارخواهیم داد و کار را برای افرادی که می خواهند با بیزینس ها در ارتباط باشند آسان خواهیم کرد. رویکرد ما ساده است - ما می خواهیم آنچه را که برای کمک به مردم در برقراری ارتباط آموخته ایم برای کمک به مردم در ارتباط با بیزینس هایی که برایشان اهمیت دارند، به کار ببریم.

ما می دانیم که بیزینس ها نیازهای مختلفی دارند. به عنوان مثال، آنها خواهان حضور رسمی اند - یک پروفایل تأیید شده تا افراد بتوانند یک بیزینس را از یک شخص متمایز نمایند - و نیز راه ساده تری برای پاسخ دادن به پیام ها مد نظر ایشان است. ما در حال ساخت و آزمایش ابزارهای جدید از طریق برنامه رایگان واتساپ بیزینس برای شرکت های کوچک و نیز یک راه حل سازمانی برای شرکت های بزرگ که در مقیاس وسیع فعالیت می کنند، مانند خطوط هوایی، سایت های تجارت الکترونیک و بانک ها هستیم. این کسب و کارها قادر به استفاده از راه حل های ما هستند تا به مشتریان پیام های مفید مثل زمان پرواز، تاییدیه های تحویل و سایر به روز رسانی ها ارائه دهند.

فرقی نمی کند فرد مایل باشد با بیزینس محل ارتباط بگیرد یا با بیزینسی در آن سوی جهان، در هر حال انتظار می رود واتساپ سریع، قابل اطمینان و مطمئن باشد. ما در طی مرحله آزمایشی با دقت به نظرات کاربران گوش داده و همچنان که این ابزارها را گسترش می دهیم، افراد را در جریان پیشرفت قرار خواهیم داد. بسیار اهمیت دارد که ما این کار را به درستی انجام داده و درباره ابن تجربه تازه تفکر بسیار داشته باشیم. برای اطلاعات بیشتر لطفا این مقاله را بخوانید.

همین پارسال، ما اعلام کردیم که یک میلیارد نفر در سراسر جهان هر ماه از واتساپ استفاده می کنند. امروز، با افتخار و هیجان اعلام می کنیم که یک میلیارد نفر در سراسر جهان هر روز برای ارتباط با خانواده و دوستان خود از واتساپ استفاده می کنند.

چه از طریق به اشتراک گذاری عکس ها و ویدیوها باشد، یا تماس ویدیویی، یا از طریق وضعیت و خبر کردن دوستان از احوال خود، برقراری ارتباط از طریق واتساپ از همیشه آسان تر و شخصی تر شده است. ما بسیار خرسندیم که تعداد بسیار زیادی از مردم هر یک به طریق خود از این ویژگی ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.

همچنان که از این مرحله می گذریم، از همیشه بیشتر خود را متعهد می دانیم تا علاوه بر امنیتی که از واتساپ انتظار دارید، اطمینان و سادگی را ارائه داده و ویژگی های مفید بیشتری را نیز برای رضایت شما اضافه نماییم. از پشتیبانی مستمر شما سپاسگزاریم.

همین هشت سال پیش بود، فوریه ۲۰۰۹، وقتی که نوشتن اولین کدها را آغاز کردیم، کدهایی که به تدریج به واتساپ تبدیل شدند. فکر اولیه پشت این پروژه ساخت برنامه ای بود که به دوستان و خویشان شما بگوید در چه حالی هستید. این ماهها پیش از این بود که ما پیام رسانی را اضافه کنیم. اولین نسخه برنامه ما به این شکل بود:

حتی پس از اینکه در تابستان ۲۰۰۹ پیام رسانی را اضافه کردیم، سیستم ساده وضعیت را با "نوشته" در واتساپ حفظ کردیم. من و برایان هر سال هنگام گفتگو درباره پروژه های پیش رو، راجع به بهبود ویژگی وضعیت واتساپ نیز گفتگو می کردیم.

با هیجان بسیار اعلام می کنیم، همزمان با هشتمین سال تولد واتساپ در ۲۴ فوریه، ما این ویژگی را از نو ابداع می کنیم. از امروز، ما وضعیت جدید را ارائه می کنیم، که به شما امکان می دهد عکس و فیلم را با مخاطبین واتساپ خود به شیوه ای آسان و مطمئن به اشتراک بگذارید. البته، وضعیت های شما نیز رمزگذاری سرتاسری شده اند.

درست مانند هشت سال پیش که واتساپ را آغاز کردیم، این ویژگی جدید واتساپ به شما امکان می دهد مخاطبین خود را در واتساپ به روشی ساده و تفریحی در جریان احوال خود قرار بدهید. از طرف همه ما در واتساپ، امیدواریم از آن لذت ببرید!

یان کوم