WhatsApp Blog

Groups have been an important part of the WhatsApp experience, whether it's family members connecting across the globe or childhood friends staying in touch over the years. There are also people coming together in groups on WhatsApp like new parents looking for support, students organizing study sessions, and even city leaders coordinating relief efforts after natural disasters. Today, we're sharing improvements that we've made to groups.

What's New

 • Group description: A short blurb found under group info that allows you to set the purpose, guidelines, or topics for the group. When a new person joins a group, the description will show up at the top of the chat.
 • Admin controls: In group settings, there's now a control that allows admins to restrict who can change the group's subject, icon, and description.
 • Group catch up: When you've been away from a group chat, quickly catch up on messages that mention or reply to you by tapping on a new @ button that appears at the bottom right corner of the chat.
 • Participant search: Find anyone in a group by searching for participants on the group info page.
 • Admins can now remove admin permissions of other group participants, and group creators can no longer be removed from the group they started.

We've also introduced protection so users can't be repeatedly added to groups they've left. These features are available for Android and iPhone users today. We hope you enjoy these new updates!

W przyszłym miesiącu, Unia Europejska aktualizuje swoje przepisy dotyczące prywatności, które nakazują większą przejrzystość o tym, jak dane osobiste są wykorzystywane w internecie. Z tego powodu WhatsApp również aktualizuje swój Regulamin i Politykę prywatności, gdzie nowe regulacje, znane jako Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO) wchodzi w życie.

Nie prosimy o pozwolenie na gromadzenie nowych danych osobowych. Naszym celem jest wyjaśnienie jak korzystamy i chronimy tę niewielką ilość danych, które przetrzymujemy o Tobie. Oto kilka spraw, na które chcemy zwrócić uwagę:

 • WhatsApp w Unii Europejskiej: firma WhatsApp powołała oddział w Unii Europejskiej, który zajmuje się usługami w tym regionie i dba o zaspokojenie nowych, wysokich standardów przejrzystości dotyczącej danych osobowych naszych użytkowników.
 • Przekazywanie danych: obecnie nie dzielimy się Twoimi informacjami, aby polepszyć Twoje doświadczenia z reklamami na Facebooku. Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, chcemy współpracować bliżej z firmami należącymi do Facebooka, o czym będziemy Cię informować na bieżąco.
 • Bezpieczeństwo w WhatsApp: w momencie otrzymania zgłoszenia o użytkowniku wysyłającym niechciane wiadomości w WhatsApp czy na Facebooku, takie jak spam, czy treści obraźliwe, dzielimy się tymi informacjami, dzięki czemu możemy podjąć odpowiednie działania, na przykład zablokować tę osobę w obu usługach. Możesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w WhatsApp przeglądając te wskazówki.

Twoje bezpieczeństwo i prywatność są dla nas bardzo ważne. Każda wiadomość i połączenie chronione są pełnym szyfrowaniem, tak że nikt poza Tobą, nawet WhatsApp nie może czytać ani odsłuchiwać Twoich rozmów. W najbliższym czasie, będziesz mieć możliwość pobrania raportu z listą danych, które o Tobie przechowujemy. Funkcja ta będzie dostępna w najnowszej wersji naszej aplikacji. Dowiedz się więcej.

Liczymy się z Twoją opinią i dziękujemy, że korzystasz z WhatsApp!

Ludzie na całym świecie używają WhatsApp, aby komunikować się małymi firmami i przedsiębiorstwami, na których im zależy - czy jest to odzieżowy sklep online w Indiach czy mały sklep z samochodowymi częściami zamiennymi w Brazylii. Jednak aplikacja WhatsApp zbudowana została dla ludzi, a obecnie chcemy polepszyć doświadczenia użytkowników z firmami. Na przykład chcemy ułatwić firmom: udzielanie odpowiedzi klientom, oddzielanie wiadomości od klientów i osobistych oraz tworzenie oficjalnej obecności.

Dzisiaj uruchamiamy WhatsApp Business - darmową aplikację dla małych firm i przedsiębiorstw na telefony typu Android. Nasza nowa aplikacja ułatwi firmom kontakty z klientami, a naszej bazie użytkowników w liczbie 1,3 miliarda ludzi ułatwi czatowanie z firmami, które się dla nich liczą. Działa to tak:

 • Profil firmowy: dostarcz klientom pomocnych informacji, takich jak opis firmy, adres email czy adres strony internetowej lub adres fizyczny.
 • Narzędzia komunikacji: oszczędzaj czas dzięki narzędziom komunikacji - szybkie odpowiedzi dostarczają szybkich odpowiedzi na często zadawane pytania, wiadomości powitalne przedstawią Twoją firmę klientom, a wiadomości poza godzinami pracy dostarczą informacje, kiedy jesteś zajęty(a).
 • Statystyki wiadomości: miej wgląd w proste dane, takie jak liczba przeczytanych wiadomości, aby zobaczyć, co działa.
 • WhatsApp Web: wysyłaj i odbieraj wiadomości WhatsApp Business z komputera.
 • Typ konta: użytkownicy będą wiedzieć, że komunikują się z firmą, ponieważ Twoje konto zarejestrowane będzie jako Konto Firmowe. Z biegiem czasu, niektóre firmy posiadać będą poziom konta potwierdzonego, jak tylko potwierdzone zostanie, że numer telefonu w aplikacji odpowiada numerowi firmy.

Wszyscy mogą nadal używać WhatsApp jak do tej pory - nie ma konieczności pobrania niczego nowego. Każdy nadal ma pełną kontrolę nad tym, jakie wiadomości otrzymuje, z możliwością zablokowania każdego numeru, włącznie z firmami, czy też możliwość zgłoszenia spamu.

Ponad 80% małych firm w Indiach i Brazylii twierdzi, że to właśnie WhatsApp umożliwia im zarówno komunikację z klientami, jaki i rozwijanie swojej działalności (źródło: badanie Morning Consult). WhatsApp Business ułatwi ludziom łączenie się z tymi firmami i vice versa w szybki i prosty sposób.

Aplikacja WhatsApp Business dostępna jest od dzisiaj do pobrania za darmo w Sklepie Google Play w Indonezji, we Włoszech, w Meksyku, USA i w Wielkiej Brytanii. Aplikacja wprowadzana będzie na świecie w trybie falowym w ciągu następnych tygodni. A to jest dopiero początek!

18 stycznia 2018

Od dzisiaj masz możliwość usunięcia wiadomości wysłanych przez pomyłkę, czy to w grupie, czy w czacie prywatnym. Działa to tak: naciśnij i przytrzymaj wiadomość, którą chcesz usunąć, wbierz "Usuń", a potem "Usuń u wszystkich". Masz siedem minut na usunięcie wiadomości po jej wysłaniu.

Funkcja ta jest dostępna dla użytkowników na całym świecie korzystających z telefonów iPhone, Android, Windows Phone i aplikacji na pulpit. Zarówno Ty jak i Twoi odbiorcy musicie używać najnowszej wersji WhatsApp, aby funkcja ta zadziałała poprawnie.

Więcej dowiesz się z artykułów w dziale Pomocy dla telefonów typu Android, iPhone, i Windows Phone.

Dzisiaj startujemy z nową funkcją, która pozwoli Ci transmitować swoje położenie z przyjaciółmi i rodziną w czasie rzeczywistym. Jeśli masz się spotkać ze znajomymi, lub dać znać rodzinie, że wszystko w porządku, czy chociażby zdać relację z podróży, Transmisja Położenia to prosty i bezpieczny sposób na pokazanie, gdzie aktualnie jesteś. Ta w pełni zaszyfrowana funkcja pozwala Ci kontrolować komu transmitujesz swoje położenie i jak długo. Możesz zakończyć transmisję, kiedy zechcesz, albo po prostu odczekać aż upłynie wybrany czas.

Działa to tak: otwórz czat z grupą, lub osobą, do której chcesz transmitować. W załącznikach, w opcji "Położenie", pojawi się nowa funkcja: "Zacznij transmisję położenia". Wybierz, jak długo chcesz transmitować i wyślij. Każda osoba w czacie będzie mogła zobaczyć Twoje położenie w czasie rzeczywistym na mapie. Jeśli więcej niż jedna osoba w grupie transmituje położenie, wszystkie transmisje będą widoczne na jednej mapie.

Transmisja położenia będzie dostępna na telefony typu Android i iPhone w ciągu kilku tygodni. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba.

Ponad miliard ludzi używa codziennie WhatsApp, aby utrzymywać kontakt z najbliższymi, rodziną i znajomymi. Z biegiem czasu coraz więcej osób korzysta z WhatsApp, aby komunikować się z firmami, które są dla nich ważne. Wiele interakcji ma obecnie miejsce, czy to składanie zamówienia w lokalnej piekarni, czy też przeglądanie najnowszych stylów sklepu odzieżowego. Jednak sposób, w jaki się to obecnie odbywa w WhatsApp jest bardzo prymitywny. Znane są nam historie sprzedawców, którzy utrzymują kontakt poprzez WhatsApp z setkami klientów, przy użyciu jednego smartfona. Ludzie są również niepewni, czy firmy w WhatsApp są autentycznie firmami, za które się podają. W nadchodzących miesiącach będziemy testować nowe funkcje, których celem będzie rozwiązanie tych problemów, jak również ułatwienie użytkownikom komunikacji z firmami, do których chcą oni mieć dostęp przez WhatsApp. Nasze podejście jest proste - chcemy wdrożyć w życie to, czego nauczyliśmy się podczas ułatwiania komunikacji wszystkim ludziom dotychczas, aby ułatwić komunikację z firmami, które są dla ludzi istotne.

Zdajemy sobie sprawę, iż różne firmy mają różne potrzeby. Na przykład, firmy potrzebują oficjalnej obecności, czyli zweryfikowanego profilu, aby można je było odróżnić od innych osób oraz łatwiejszych sposobów odpowiadania na wiadomości. Obecnie budujemy i testujemy nowe narzędzia, w postaci darmowej aplikacji WhatsApp Business dla małych firm oraz rozwiązanie dla przedsiębiorstw, dla większych firm, operujących na szeroką skalę z globalną bazą klientów, takich jak linie lotnicze, banki czy firmy handlu elektronicznego. Firmy te będą w stanie korzystać z naszych rozwiązań, aby dostarczać swoim klientom powiadomienia, takie jak godziny lotu, potwierdzenia dostarczenia czy inne aktualizacje.

Kiedy tylko ktoś komunikuje się z globalnymi firmami czy też lokalnymi, oczekiwania od WhatsApp są takie, aby aplikacja była szybka, rzetelna i bezpieczna. Podczas fazy testowej, będziemy uważnie słuchać opinii oraz będziemy dzielić się dalszymi informacjami, kiedy tylko nasze narzędzia dostępne będą na szerszą skalę. Ważne jest dla nas to, aby dobrze się za wszystko wziąć i z rozwagą dostarczać nowe doświadczenia dla firm i użytkowników. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule.

W zeszłym roku podzieliliśmy się nowiną, że miliard osób na całym świecie korzysta z WhatsApp każdego miesiąca. Teraz jesteśmy dumni i podekscytowani, że miliard ludzi kontaktuje się z bliskimi poprzez WhatsApp każdego dnia.

Czy to dzięki wysyłaniu spersonalizowanych zdjęć i filmów, połączeniom wideo, czy aktualizacji statusów, komunikacja poprzez WhatsApp nigdy nie była łatwiejsza ani bardziej osobista. Czujemy się zaszczyceni, że tyle ludzi wybiera nasze nowe funkcje, aby łączyć się z najbliższymi w swój szczególny sposób.

Podczas gdy świętujemy ten krok milowy, jesteśmy również zmotywowani bardziej niż kiedykolwiek do tworzenia dla Was nowych, użytecznych funkcji. Wszystko to pozostając łatwymi w obsłudze i godnymi zaufania. Dziękujemy za nieustanne wsparcie.

Zaledwie osiem lat temu, w lutym 2008 r., zaczęliśmy pisać pierwsze linijki kodu, który w końcu stał się WhatsApp. Początkowym pomysłem stojącym u podstaw naszego przedsięwzięcia, było utworzenie aplikacji, za pomocą której możliwe jest podzielenie się ze znajomymi co słychać. Miało to miejsce na miesiące przed dodaniem opcji wymieniania wiadomości. Pierwsza wersja naszej aplikacji wyglądała tak:

Nawet po dodaniu opcji wiadomości w lecie 2009 r., nadal utrzymaliśmy podstawową funkcjonalność statusu WhatsApp jako "tylko tekst". Co roku, kiedy Brian i ja planujemy nad czym mamy pracować, od zawsze rozmawialiśmy o ulepszeniu statusu i rozwinięciu początkowej formy "tylko tekst".

Z radością ogłaszamy, co zbiega się z naszymi ósmymi urodzinami WhatsApp, że odświeżamy naszą funkcję statusu. To dzisiaj właśnie wchodzi w życie aktualizacja statusu, dzięki której możliwe jest udostępnianie zdjęć oraz filmów dla znajomych i kontaktów WhatsApp w łatwy i bezpieczny sposób. Tak, nawet Twoje aktualizacje statusu są w pełni szyfrowane.

Tak jak osiem lat temu, kiedy założyliśmy WhatsApp, ta nowa i wzbogacona funkcja statusu pomoże Ci z łatwością informować Twoich znajomych, którzy używają WhatsApp o tym, co u Ciebie słychać. My wszyscy tu w WhatsApp mamy nadzieję, że spodoba się Wam nasza nowa funkcja!

Jan Koum

Od początku naszym celem w WhatsApp była pomoc tak wielu ludziom, jak to możliwe, komunikować się z rodziną i przyjaciółmi. Oznacza to tworzenie produktu, który jest prosty w obsłudze i dostępny bez względu na to, gdzie jesteś. Zaczęliśmy od wiadomości i czatów grupowych. Potem dodaliśmy Połączenia WhatsApp. Zrobiliśmy to w sposób, który działa na tysiącach urządzeniach i platformach na całym świecie.

Dzisiaj mamy przyjemność ogłosić następny krok w zbliżaniu do siebie ludzi - Połączenia wideo WhatsApp. W ciągu kilku następnych dni, ponad miliard użytkowników WhatsApp będzie mogło wykonywać połączenia wideo na telefonach typu Android, iPhone i Windows Phone.

Wprowadzamy tę funkcję, ponieważ wiemy, że czasem głos lub tekst nie wystarczą. Nic nie zastąpi oglądania pierwszych kroków Twoich wnuków, lub twarzy Twojej córki, kiedy studiuje za granicą. My chcemy aby takie możliwości były dostępne dla każdego, nie tylko dla tych, których stać na najnowsze telefony i którzy żyją w krajach z najlepszymi sieciami komórkowymi.

Przez lata nasi użytkownicy prosili nas o stworzenie połączeń wideo i cieszymy się, że w końcu możemy je zaoferować światu. Dziękujemy, że korzystacie z WhatsApp i obiecujemy pracować ciężko każdego dnia nad udoskonalaniem naszych usług.

Dzisiaj wprowadzamy nowe sposoby na modyfikację i personalizację zdjęć i filmów, którymi dzielisz się z rodziną i przyjaciółmi. Z nowym aparatem WhatsApp możesz teraz rysować po swoich zdjęciach i filmach, jak również dodawać emotikony, aby lepiej wyrazić emocje.

Kiedy robisz zdjęcie lub nagrywasz wideo, lub przesyłasz te, które już są na Twoim telefonie, automatycznie zobaczysz nowe narzędzia edycji. Czy narysujesz wielkie czerwone serce, aby pokazać komuś jak za nim tęsknisz, czy wstawisz swoje ulubione emotikony - obraz czasem naprawdę znaczy więcej niż tysiąc słów. Spróbuj dodać również tekst zmieniając kolor i czcionkę.

Aparat WhatsApp obsługuje teraz przednią lampę błyskową, tak że możesz teraz robić perfekcyjne selfie nawet w nocy lub przy słabym świetle. Funkcja ta rozjaśni Twój ekran i poprawi jakość zdjęcia. Dodaliśmy także wygodną funkcję zoom przy nagrywaniu filmów - po prostu przesuń palcem w górę i w dół, aby przybliżyć i oddalić. Możesz też szybko zmienić widok aparatu, jeśli stukniesz dwa razy w ekran.

Te nowe funkcje aparatu bedą dostępne na telefony Android od dzisiaj a na iPhony wkrótce. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam te funkcje przy następnym wysyłaniu zdjęcia.