Блог WhatsApp

Безпека процесу спілкування і ваших даних завжди залишалася найголовнішим пріоритетом для WhatsApp. Сьогодні ми раді повідомити, що ми завершили технологічний розвиток, який робить WhatsApp лідером в області захисту вашого особистого спілкування: повне наскрізне шифрування даних. Тепер, коли ви і ваші контакти використовують останню версію додатку, кожен дзвінок, який ви робите, кожне повідомлення, фото, відео, файли, голосові повідомлення, які ви надсилаєте, захищені наскрізним шифруванням, включаючи групові бесіди.

Ідея дуже проста: коли ви надсилаєте повідомлення, єдиний, хто може прочитати його, - це людина, якій ви надсилаєте дане повідомлення (або тільки учасники групи, якщо це групова бесіда). Ніхто інший не зможе отримати доступ до нього. Ні кіберзлочинці. Ні хакери. Ні репресивні режими. Ні навіть ми. Наскрізне шифрування допомагає зробити спілкування в WhatsApp приватним - подібно розмові віч-на-віч.

Якщо ви зацікавлені в отриманні додаткової інформації про те, як працює наскрізне шифрування, ви можете прочитати наступне. Все, що вам потрібно знати - це те, що зашифровані повідомлення можуть бути прочитані тільки одержувачами даних повідомлень. Якщо ви використовуєте останню версію WhatsApp, то вам не потрібно робити ніяких кроків, щоб зашифрувати повідомлення: наскрізне шифрування завжди ввімкнено за замовчуванням.

Ми живемо в світі, де все більше наших даних оцифровується, ніж будь-коли раніше. Кожен день ми читаємо історії про те, як чиїсь особисті дані були викрадені. Якщо не вживати ніяких дій, то все більше цифрової інформації і спілкування людей будуть вразливими до нападів у наступні роки. На щастя, наскрізне шифрування захищає нас від подібного роду вразливостей.

Шифрування є одним з найважливіших інструментів, за допомогою якого уряди, компанії та приватні особи повинні сприяти забезпеченню надійності і безпеки в новому цифровому столітті. Останнім часом було багато дискусій про послуги, які використовують шифрування, і роботі співробітників правоохоронних органів. Ми визнаємо важливість роботи правоохоронних органів щодо забезпечення безпеки людей, проте спроби послабити шифрування ставлять під загрозу інформацію, якою можуть оволодіти кіберзлочинці, хакери і країни-ізгої.

WhatsApp є однією з небагатьох комунікаційних платформ, яка застосувала наскрізне шифрування. Воно використовується завжди за замовчуванням, що б ви не робили. Ми сподіваємося, що наскрізне шифрування буде символізувати майбутнє особистого спілкування.

Бажання захистити індивідуальне спілкування людей є одним з основних принципів WhatsApp, і для мене це особисте. Я зростав у СРСР у період комуністичного правління і той факт, що люди не могли вільно спілкуватися - одна з причин, чому моя сім'я переїхала до Сполучених Штатів.

Сьогодні більше мільярда людей використовують WhatsApp, щоб залишатися на зв'язку зі своїми друзями і сім'єю по всьому світу. Тепер кожен із цих людей може вільно і безпечно спілкуватися по WhatsApp.

Ян і Брайан