بلاگ WhatsApp

واتساپ همواره این را اولویت خود قرار داده که اطلاعات شما حتی الامکان محفوظ باشد. و امروز، ما با افتخار اعلام می کنیم که توانستیم با تکمیل پیشرفت تکنیکی واتساپ را جلودار محافظت از ارتباطات شخصی بکنیم: رمزگذاری سرتاسری به طور کامل. از حالا به بعد هنگامی که شما و مخاطبین شما از آخرین نسخه واتساپ استفاده کنید، هر تماسی که انجام دهید، و هر پیام، عکس، فیلم، فایل، و پیام های صوتی که ارسال می کنید، به طور پیش فرض، رمزگذاری سرتاسری شده اند، حتی در چت های گروهی.

ایده ساده ای است: وقتی شما پیام می فرستید، تنها کسی که می تواند پیام را بخواند شخص یا اشخاصی است که پیام را به آنها فرستاده اید. هیچ کس نمی تواند درون آن پیام را ببیند. نه مجرمین اینترنتی، نه هکرها، نه رژیم های ستم پیشه، و نه حتی ما. رمزگذاری سرتاسری کمک می کند که ارتباط از طریق واتساپ خصوصی – و حالت مکالمه رو در رو باشد.

اگر مایلید بیشتر درباره رمزگذاری سرتاسری بدانید، می توانید از اینجا بخوانید. اما، همه آنچه باید بدانید این است که پیامهای سرتاسر رمزگذاری شده فقط توسط مخاطبی که شما بخواهید می تواند خوانده شود. و اگر شما در حال استفاده از آخرین نسخه واتساپ باشید، لازم نیست برای رمزگذاری پیامها کاری انجام دهید: رمزگذاری سرتاسری به طور پیش فرض در همه اوقات فعال است.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که اطلاعات ما بیش از هر زمان دیگر به صورت دیجیتال در آمده است. هر روز اخباری می شنویم از اینکه چطور مدارک حساس به صورت نا شایسته مورد استفاده قرار گرفته یا دزدیده می شوند. و اگر عملی صورت نگیرد، در سالهای آتی مقدار بیشتری از اطلاعات دیجیتال و ارتباطات مردم در معرض آسیب قرار خواهد داشت. خوشبختانه رمزگذاری سرتاسری ما را در برابر این آسیب پذیری حمایت می کند.

رمزگذاری مهمترین ابزاری است که دولت ها، شرکتها، و افراد برای ارتقای امنیت در عصر جدید دیجیتال در اختیار دارند. اخیرا صحبتهای فراوانی درباره خدمات رمزگذاری و نیروهای مجری قانون در جریان دارد. در حالیکه ما از اهمیت کار این نیروها در امن نگه داشتن مردم قدردانی می کنیم، هر تلاشی برای تضعیف رمزگذاری این ریسک را بالا می برد که اطلاعات مردم در معرض سوءاستفاده مجرمین اینترنتی، هکرها و دولتهای دون مایه قرار گیرد.

با اینکه واتساپ جزومعدود سکوهای ارتباطی است که رمزگذاری سرتاسری را به طور کامل ایجاد کرده که به طور پیش فرض همیشه فعال است، اما توقع می رود که نهایتا این آینده ارتباطات شخصی باشد.

تمایل به حفاظت از ارتباطات شخصی افراد یکی از باورهای اصلی ما در واتساپ است، و برای من، حتی یک موضوع شخصی است. من در اتحاد جماهیر شورووی سابق در دوران کمونیست به دنیا آمدم و این موضوع که مردم نمی توانستند به آزادی حرف خود را بزنند یکی از دلایل مهاجرت خانواده من به ایالات متحده بود.

امروز بیش از یک میلیارد نفر از واتساپ استفاده می کنند تا با دوستان و خویشان خود در سراسر جهان در ارتباط باشند. و هم اکنون، تک تک آن افراد می توانند آزادانه و با اطمینان در واتساپ با یکدیگر گفتگو کنند.

یان و برایان