Blog WhatsApp

Pro WhatsApp bylo vždy důležité co nejlépe zabezpečit vaše data a komunikaci. A proto dnes hrdě oznamujeme, že jsme dokončili technologický vývoj, který dělá z aplikace WhatsApp lídra v ochraně vaší soukromé komunikace: plné koncové šifrování. Pokud vaše kontakty a vy budete používat nejnovější verzi aplikace, každý váš hovor a každá odeslaná zpráva, fotka, video, soubor či hlasová zpráva budou nyní ve výchozím nastavení zabezpečeny koncovým šifrováním, a to i v skupinových chatech.

Vysvětlení je jednoduché: když odešlete zprávu, číst ji může jedině osoba nebo skupina, jejíž zprávu posíláte. Nikdo jiný nemůže zhlédnout obsah zprávy. Žádní kybernetičtí zločinci, žádní hackeři, žádné represivní režimy. Dokonce ani my. Koncové šifrování pomáhá udržet komunikaci přes WhatsApp v soukromí - téměř jako při osobním rozhovoru.

Pokud máte zájem dozvědět se detaily o tom, jak funguje koncové šifrování, zde si můžete přečíst dakší informace. Ale nejdůležitější je vědět, že zprávy opatřeny koncovým šifrováním mohou číst pouze vámi určení příjemci. A pokud používáte nejnovější verzi aplikace WhatsApp, pro šifrování vašich zpráv nemusíte udělat vůbec nic: koncové šifrování je výchozí a nepřetržitě zapnuté.

Žijeme ve světě, ve kterém je digitalizovaných víc našich dat než kdykoli předtím. Každý den sledujeme příběhy o citlivých záznamech, které byly odcizené nebo neoprávněně použité. A pokud se nebude nic řešit, v příštích letech bude rizikům útoků vystaveno ještě více informací a komunikací lidí. Koncové šifrování nás naštěstí chrání před touto zranitelností.

Šifrování je jedním z nejdůležitějších nástrojů vlád, firem a jednotlivců na podporu ochrany a bezpečnosti v digitálním věku. V těchto dnech zde máme mnoho diskusí o šifrování služeb a práci policie a bezpečnostních složek. I když uznáváme důležitost práce bezpečnostních složek při zajišťování bezpečnosti lidí, snahy o oslabení šifrování nesou v sobě riziko vystavení osobních informací a jejich zneužití kybernetickými zločinci, hackery a nebezpečnými státy.

I když je WhatsApp jen jednou z mála komunikačních platforem s výchozím zabudováním koncového šifrování pro všechny vaše úkony, očekáváme, že v konečném důsledku reprezentuje budoucnost osobní komunikace.

Snaha ochránit osobní komunikaci lidí je jedním ze základních přesvědčení, které zde, ve WhatsApp, máme. A pro mě je velmi osobní. Vyrůstal jsem v komunistickém režimu v SSSR a skutečnost, že tam lidé nemohli svobodně mluvit, je jedním z důvodů, proč se moje rodina přestěhovala do Spojených států.

Dnes po celém světě více než miliarda lidí využívá aplikaci WhatsApp na udržení kontaktu s přáteli a rodinami. A nyní může každý jeden z nich svobodně a bezpečně mluvit prostřednictvím WhatsApp.

Jan a Brian