WhatsApp Blog

Dzisiaj uaktualniamy Regulamin i Politykę Prywatności WhatsApp po raz pierwszy od czterech lat. Jest to częścią naszych planów testowania komunikacji użytkowników z biznesami, które planujemy na nadchodzące miesiące. Uaktualnione dokumenty również odzwierciedlają, że dołączyliśmy do Facebooka, i że wprowadziliśmy wiele nowych funkcji takich jak pełne szyfrowanie, Połączenia WhatsApp, i komunikatory WhatsApp dla przeglądarek i na pulpit. Całość dokumentów możesz przeczytać tutaj. Powiadamiamy wszystkich, którzy używają wersji obsługiwanych WhatsApp o tych zmianach, i prosimy o zaakceptowanie nowego regulaminu poprzez naciśnięcie "Akceptuję".

Ludzie używają naszej aplikacji codziennie, aby kontaktować się ze znajomymi i najbliższymi i to się nigdy nie zmieni. Jednak tak, jak zapowiadaliśmy wcześniej chcemy znaleźć sposób na komunikację z biznesami, które też są dla Was ważne, lecz wciąż bez reklamowych banerów od osób trzecich i spamów. Mogą to być wiadomości z Twojego banku o potencjalnie nielegalnej transakcji, lub powiadomienie od linii lotniczych o opóźnionym locie. Większość z nas dostaje takie wiadomości poprzez SMS, lub telefonicznie. My chcemy przetestować sposoby na podobną komunikację, i aby to zrobić, musieliśmy uaktualnić nasz Regulamin i Politykę Prywatności.

Uaktualniamy te dokumenty także po to, by zaznaczyć wprowadzenie pełnego szyfrowania. Kiedy Ty i osoby, z którymi się komunikujesz używacie ostatniej wersji WhatsApp, Wasze wiadomości są automatycznie kodowane, co oznacza, że tylko Wy możecie je odczytać. Nawet teraz, kiedy współpracujemy ściślej z Facebookiem, Wasze zakodowane wiadomości pozostają Wasze i nikt inny nie może ich odczytać. Ani WhatsApp, ani Facebook, ani nikt inny. Nie będziemy publikować lub udostępniać Twojego numeru innym, nawet na Facebooku, jak również nie sprzedamy, udostępnimy lub damy informacje o Twoim numerze agencjom reklamowym.

Dzięki współpracy z Facebookiem będziemy mogli śledzić podstawowe dane o tym jak często ludzie używają naszej usługi i lepiej zwalczać spam. Poprzez połączenie Twojego numeru z systemami Facebooka, Facebook będzie oferować trafniejsze sugestie znajomych i ogłoszenia, jeśli posiadasz konto w tym serwisie. Na przykład możesz zobaczyć reklamę firmy, z którą już współpracujesz, niż takiej, o której nigdy nie słyszałeś(aś). Więcej informacji i jak kontrolować użycie Twoich danych znajdziesz tutaj.

Nasza wiara w wartość osobistej komunikacji jest niezachwiana, dlatego pozostajemy wierni tworzeniu najszybszej, najprostszej i niezawodnej aplikacji. Jak zwykle czekamy na Wasze opinie i dziękujemy za korzystanie z WhatsApp.