WhatsApp Blog

Dnes po štyroch rokoch meníme Podmienky používania a Zásady ochrany osobných údajov aplikácie WhatsApp. Deje sa tak v rámci našich plánov na testovanie možností komunikácie ľudí s firmami v nasledujúcich mesiacoch. Aktualizované dokumenty takisto odrážajú skutočnosť, že sme sa pripojili k spoločnosti Facebook, a že sme v poslednej dobe zaviedli veľa nových funkcií, ako šifrovanie celého spojenia, WhatsApp volania a komunikačné nástroje ako je WhatsApp pre web a pre desktop. Plné znenie dokumentov si môžete prečítať tu. Všetkých používateľov s najnovšími podporovanými verziami našej aplikácie informujeme o týchto zmenách. Aplikácia vás vyzve, aby ste zvolili Súhlasím, ak chcete naďalej používať WhatsApp.

Ľudia používajú našu aplikáciu na každodenný kontakt s priateľmi a blízkymi, na ktorých im záleží. A na tom sa nič nemení. Ale ako sme oznámili na začiatku tohto roka, chceme preskúmať spôsoby, ako by ste mohli komunikovať s firmami, na ktorých vám záleží, avšak naďalej v používateľskom prostredí bez bannerových reklám tretích strán a spamu. Či už je to správa z banky o možnej podvodnej transakcii alebo oznámenie o meškaní letu, mnohí z nás tieto informácie získavajú inými spôsobmi, vrátane textových správ a telefonátov. My chceme v niekoľkých najbližších mesiacoch testovať tieto funkcie. Aby sme to však mohli spraviť, je potrebné aktualizovať naše Podmienky používania a Zásady ochrany osobných údajov.

Tieto dokumenty aktualizujeme aj preto, aby bolo jasné, že sme zaviedli šifrovanie počas celého spojenia. Keď vy i ľudia, s ktorými si posielate správy, používajú najnovšiu verziu aplikácie WhatsApp, vaše správy sú v predvolenom nastavení zašifrované. To znamená, že ste jediní ľudia, ktorí ich môžu čítať. Dokonca aj keď v najbližších mesiacoch dôjde k užšej koordinácii s Facebookom, vaše šifrované správy zostávajú vašimi súkromnými správami ​​a nikto iný ich nemôže čítať. Ani WhatsApp, ani Facebook, ani nikto iný. Nebudeme zverejňovať alebo zdieľať vaše WhatsApp číslo s inými, vrátane Facebooku. A ani naďalej nebudeme predávať, zdieľať alebo poskytovať vaše telefónne číslo inzerentom.

Bližšia koordinácia s Facebookom nám však umožní robiť veci, ako zbierať základné údaje o tom, ako často ľudia používajú naše služby, či lepšie bojovať proti spamu v službe WhatsApp. A ak máte účet v systémoch Facebooku, po ich prepojení s vaším telefónnym číslom vám Facebook môže ponúknuť lepšie návrhy priateľstiev a zobrazovať vám relevantnejšie reklamy. Môže vám napríklad zobraziť reklamu od spoločnosti, s ktorou ste už spolupracovali, namiesto takej, o ktorej ste nikdy nepočuli. Tu sa môžete dozvedieť viac, vrátane toho, ako kontrolovať používanie svojich údajov.

Naša viera v hodnotu súkromia pri komunikácii je neotrasiteľná a my naďalej zostaneme odhodlaní poskytovať čo najrýchlejšie, najjednoduchšie a najspoľahlivejšie prostredie v aplikácii WhatsApp. Ako vždy, ďakujeme, že používate WhatsApp, a tešíme sa na vaše názory.