WhatsApp Blog

Bolo to práve pred ôsmimi rokmi vo februári 2009, kedy sme začali písať prvé riadky kódu, z ktorého sa nakoniec stala aplikácia WhatsApp. Pôvodnou myšlienkou projektu bolo vytvoriť aplikáciu, ktorá umožňuje dať vašim priateľom a ďalším kontaktom vedieť, čo práve robíte. To bolo mesiace predtým, než sme pridali posielanie správ. Prvá verzia našej aplikácie vyzerala takto:

Dokonca aj potom, ako sme pridali v lete roku 2009 posielanie správ, zachovali sme v aplikácii WhatsApp funkciu základného textového statusu. Každý rok, keď sme s Brianom plánovali budúce projekty, vždy sme hovorili o zlepšení a rozvoji pôvodnej funkcie statusu, ktorá umožňovala zverejňovať len text.

A teraz s potešením oznamujeme, že zhodou okolností v deň 8. narodenín aplikácie WhatsApp dňa 24. februára od základu meníme funkciu statusu. Od dnešného dňa sprístupníme nový status, ktorý vám umožní zdieľať s priateľmi a kontaktmi obrázky a videá v aplikácii WhatsApp, a to jednoducho a bezpečne. Áno, dokonca aj vaše aktualizácie statusu sú šifrované počas celého spojenia.

Presne ako pred ôsmimi rokmi, keď sme spustili WhatsApp, táto nová a vylepšená funkcia statusu vám umožní zostať v kontakte so svojimi priateľmi, ktorí používajú WhatsApp. Teraz ich môžete ľahko informovať zábavným a jednoduchým spôsobom. My všetci vo WhatsApp dúfame, že sa vám nový status bude páčiť!

Jan Koum