Blog WhatsApp

Bylo to právě před osmi lety v únoru 2009, kdy jsme začali psát první řádky kódu, ze kterého se nakonec stala aplikace WhatsApp. Původní myšlenkou projektu bylo vytvořit aplikaci, která umožňuje dát vašim přátelům a dalším kontaktům vědět, co právě děláte. To bylo měsíce předtím, než jsme přidali posílání zpráv. První verze naší aplikace vypadala takhle:

Dokonce i poté, co jsme v létě roku 2009 přidali posílání zpráv, zachovali jsme v aplikaci WhatsApp funkci základního textového stavu. Každý rok, když jsme s Brianem plánovali budoucí projekty, vždy jsme mluvili o zlepšení a rozvoji původní funkce stavu, která umožňovala zveřejňovat pouze text.

A teď s potěšením oznamujeme, že shodou okolností v den 8. narozenin aplikace WhatsApp dne 24. února od základu měníme funkci stavu. Od dnešního dne zpřístupníme nový stav, který vám umožní sdílet s přáteli a kontakty obrázky a videa v aplikaci WhatsApp, a to jednoduše a bezpečně. Ano, dokonce i vaše aktualizace stavu jsou opatřeny koncovým šifrováním.

Přesně jako před osmi lety, kdy jsme spustili WhatsApp, tento nový a vylepšený stav vám umožní zůstat v kontaktu se svými přáteli, kteří používají WhatsApp. Nyní je můžete snadno informovat zábavným a jednoduchým způsobem. My všichni ve WhatsApp doufáme, že se vám nový stav bude líbit!

Jan Koum