Blog WhatsApp

Více než 1 miliarda lidí používá aplikaci WhatsApp na komunikaci se svými rodinami a přáteli. Stále více lidí používá také WhatsApp na komunikaci se společnostmi, o které mají zájem. Mnoho z těchto propojení se uskutečňuje každý den, ať už někdo posílá svou objednávku do místní pekárny nebo si prohlíží nejnovější trendy v obchodech s oblečením. Způsob, jakým se to nyní děje, je však nepraktický. Slyšeli jsme příběhy maloobchodníků, kteří na jednom smartfonu používají WhatsApp a komunikují se stovkami zákazníků. Také jsme slyšeli příběhy lidí, kteří si nejsou jisti, jestli společnosti, s nimiž komunikují prostřednictvím aplikace WhatsApp, jsou skutečné. V nadcházejících měsících budeme testovat nové funkce, které se snaží vyřešit některé z těchto problémů a usnadnit lidem komunikaci se společnostmi, se kterými chtějí komunikovat přes WhatsApp. Náš přístup je jednoduchý - chceme aplikovat to, co jsme se naučili, když jsme pomohli vzájemně spojit lidi, na pomoc při spojení lidí s firmami, které jsou pro ně důležité.

Uvědomujeme si, že firmy mohou mít mnoho různých potřeb. Například se chtějí oficiálně prezentovat - prostřednictvím ověřeného profilu, pomocí kterého je mohou lidé lehce identifikovat a rozpoznat od jiných osob. A také chtějí snadnější způsob, jak odesílat odpovědi na přijaté zprávy. Díky aplikaci WhatsApp Business vytváříme a testujeme nové nástroje pro malé firmy. Pro větší společnosti s globálním dosahem a zákazníky po celém světě, jako jsou letecké společnosti, stránky elektronického obchodu a banky, vytváříme a testujeme komplexní podniková řešení. Tyto firmy budou moci využít naše řešení k poskytování užitečných oznámení zákazníkům - časy odletů, potvrzení o doručení a další informace.

Ať už někdo komunikuje s firmou z vedlejšího domu nebo se společností z druhého konce světa, lidé očekávají, že WhatsApp bude rychlý, spolehlivý a bezpečný. Během testovací fáze budeme pozorně naslouchat zpětné vazbě a informovat veřejnost o širší dostupnosti těchto nástrojů. Je důležité, abychom tyto nástroje pro firmy a naše uživatele udělali promyšleně a správně. Další informace naleznete v tomto článku Častých dotazů.