Blog WhatsApp

Dnes spouštíme novou funkci, která vám umožní sdílet aktuální polohu s rodinou nebo přáteli v reálném čase. Ať už se jdete setkat s přáteli, informujete své blízké o tom, že jste v bezpečí nebo sdílíte průběh své cesty do práce a zpět domů, funkce Aktuální poloha vám umožní jednoduše a bezpečně dát ostatním vědět, kde se nacházíte. Tato funkce je koncově šifrována a poskytuje vám možnost ovládat, s kým se podělíte o svou aktuální polohu a na jak dlouho. Sdílení aktuální polohy můžete kdykoliv vypnout nebo nechat automaticky ukončit po vypršení zvolené doby sdílení.

Funguje to následovně: otevřete chat s osobou nebo se skupinou, se kterou chcete sdílet aktuální polohu. Když klepnete na ikonu Připojit, v nabídce Poloha je nová možnost - Sdílet aktuální polohu. Zvolte si dobu sdílení a klepněte na Odeslat. Každá osoba v chatě si bude moci zobrazit vaši polohu v reálném čase na mapě. Pokud ve skupině sdílí svou aktuální polohu více než jedna osoba, všechny polohy budou viditelné na téže mapě.

Funkce Aktuální poloha je k dispozici v systémech Android a iPhone a bude spuštěna v následujících týdnech. Doufáme, že se vám zalíbí.