Blog WhatsApp

Lidé v Česku i po celém světě používají aplikacii WhatsApp na spojení s firmami, o které se zajímají - od e-shopu s oděvy v Chebu až po prodejnu s pneumatikami v Ostravě. Aplikace WhatsApp byla vyvinuta pro lidi a proto chceme zlepšit jejich zkušenosti s obchody a firmami. Například tím, že firmám usnadníme komunikaci se zákazníky - oddělením firemní komunikace a osobních zpráv a vytvořením oficiální prezentace.

Takže dnes spouštíme WhatsApp Business pro Android - bezplatnou aplikaci pro malé společnosti. Naše nová aplikace usnadní společnostem propojení se zákazníky a pro 1,3 miliardy našich uživatelů vytvoří pohodlnější komunikaci se společnostmi, které jsou pro ně důležité. Nabízí následující výhody:

  • Profily společnosti: Pomozte svým zákazníkům a poskytněte užitečné informace jako popis činnosti, e-mailové adresy, adresy a webové stránky.
  • Nástroje na odesílání zpráv: Ušetřete čas pomocí nástrojů pro odesílání inteligentních zpráv - rychlé odpovědi poskytují okamžité reakce na často kladené otázky, pozdravy představují zákazníkům vaši společnost a prostřednictvím zpráv v nepřítomnosti jim můžete sdělit, že jste zaneprázdněni.
  • Statistika zpráv: Sledujte jednoduché statistiky o tom, kolik vašich zpráv bylo například přečtených, abyste viděli, co zabírá.
  • WhatsApp Web: Posílejte a přijímejte zprávy v aplikaci WhatsApp Business přes svůj počítač.
  • Typ účtu: Lidé budou vědět, že komunikují se společností, protože váš účet bude veden jako firemní účet. Později, když se potvrdí, že telefonní číslo účtu odpovídá firemnímu telefonnímu číslu, budou některé firmy mít status potvrzeného účtu.

Lidé mohou nadále používat standardní aplikaci WhatsApp jako obvykle - není nutné stáhnout nic nového. A budou mít nadále plnou kontrolu nad zprávami, které dostávají, s možností zablokovat libovolné číslo včetně čísel společností a rovněž budou mít možnost nahlašovat spam.

Více než 80% malých podniků v Indii a Brazílii tvrdí, že společnost WhatsApp jim již dnes pomáhá komunikovat se zákazníky a rozvíjet jejich podnikání (Zdroj: studie Morning Consult). A aplikace WhatsApp Business usnadní lidem snadnou a vzájemně výhodnou komunikaci se společnostmi.

Aplikace WhatsApp Business je dnes k dispozici a je zdarma ke stažení v obchodě Google Play v Indonésii, Itálii, Mexiku, ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska a v Spojených státech amerických. A aplikace bude během několika týdnů zpřístupněna po celém světě. A toto je jen začátek!