WhatsApp Blog

İster dünyanın dört bir yanından bağlanan aile üyeleri, ister yıllar boyunca iletişim halinde olan çocukluk arkadaşları olsun, gruplar WhatsApp deneyiminin önemli bir parçasıdır. Ayrıca, destek arayan yeni ebeveynler, çalışma toplantıları düzenleyen öğrenciler ve hatta doğal afetler sonrasında yardım çabalarını koordine eden şehir liderleri gibi birçok insan gruplarda bir araya geliyorlar. Bugün, gruplara yaptığımız yenilikleri paylaşıyoruz.

Yenilikler

  • Grup açıklaması: Grup bilgisi altında, artık grubun amacını, yönergelerini veya konularını ayarlamanıza olanak veren kısa bir açıklama bulunmaktadır. Yeni bir kişi bir gruba katıldığında, açıklama sohbetin en üstünde görünecektir.
  • Yönetici kontrolleri: Grup ayarlarında, artık yöneticilerin grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını kimlerin değiştirebileceğini kısıtlamalarına izin veren bir kontrol bulunmaktadır.
  • Grup konu yakalama: Grup sohbetinden uzak kaldığınızda, sohbetin sağ alt köşesinde görünen yeni @ düğmesine dokunarak, sizden bahseden veya size yanıtlanan mesajlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  • Katılımcı arama: Grup bilgi sayfasında katılımcıları arayarak bir grupta istediğiniz kişiyi bulun.
  • Yöneticiler artık diğer grup katılımcılarının yönetici izinlerini kaldırabilirler ve de artık grup kurucuları başlattıkları gruptan çıkarılamazlar.

Bunların yanısıra, kullanıcıların ayrıldıkları gruplara tekrar tekrar eklenmemeleri için yeni bir koruma mekanizması getirdik. Bu özellikler bugün Android ve iPhone kullanıcıları için kullanılabilir. Bu yeni güncellemeleri beğeneceğinizi umuyoruz!