Blog WhatsApp

Skupiny hrají důležitou roli v používání aplikace WhatsApp - ať už spojují rodinné příslušníky žijící po celém světě nebo přátele z dětství, se kterými jste v průběhu let zůstaly v kontaktu. Skupiny v aplikaci WhatsApp často spojují také lidi, kteří se například právě stali rodiči a hledají podporu u jiných v podobné situaci, studijní skupiny, ale například i představitele měst, kteří využívají skupiny aplikace WhatsApp na koordinaci pomoci po přírodních katastrofách. Dnes přinášíme nové zlepšení pro správu těchto skupin.

Co je nového

  • Popis skupiny: Krátká propagace pod informacemi o skupině umožňuje zveřejnit poslání, pravidla nebo cíle skupiny. Když se nová osoba připojí ke skupině, popis se zobrazí v horní části chatu.
  • Ovládací prvky pro správce: V nastaveních skupiny nyní nabízíme ovládací prvky, které umožňují správcům omezit, kdo může změnit téma, ikonu a popis skupiny.
  • Zameškané skupinové chaty: Když jste déle mimo skupinového chatu, rychle můžete dohnat zprávy, v nichž jste zmíněni nebo které jsou odpověďmi na vaše zprávy - stačí klepnout na nové tlačítko @, které se zobrazí v pravém dolním rohu chatu.
  • Vyhledávání účastníků: Díky vyhledávání na obrazovce informací o skupině můžete snadno najít kteréhokoliv účastníka.
  • Správci nyní mohou odebrat jiným účastníkům skupiny status správce a zakladatele skupin již není možné odebrat z jejich skupin.

Zavedli jsme rovněž opatření zabraňující opakovaně přidávat do skupin účastníky, kteří je opustili. Tyto funkce mají už dnes k dispozici uživatelé zařízení Android a iPhone. Doufáme, že se vám tyto nové vylepšení zalíbí!