WhatsApp Blog

Grupy były i są ważną częścią doświadczenia w WhatsApp, czy to dla członków rodziny rozproszonej po świecie, czy znajomych z dzieciństwa, utrzymujących kontakt po latach. Dzięki grupom, świeżo upieczeni rodzice mogą się zebrać i uzyskać wsparcie, studenci mogą zorganizować wspólną sesję naukową, czy nawet przywódcy miast są w stanie koordynować akcje ratunkowe po klęskach żywiołowych. Dzisiaj chcemy się podzielić ulepszeniami, które wprowadziliśmy do grup.

Co nowego?

  • Opis grupy: krótka notatka, zawierająca informacje o grupie, która umożliwia ustawienie celu, wytycznych lub tematów grupy. Kiedy nowa osoba dołącza do grupy, opis pojawi się na górze czatu.
  • Kontrola administratorów: w ustawieniach grupy jest teraz opcja, pozwalająca administratorom ograniczyć możliwość zmiany tematu, ikony oraz opisu grupy.
  • Nadrób zaległości: jeśli nie zaglądasz do jakiegoś czatu przez jakiś czas, możesz szybko nadrobić zaległości i odczytać wiadomości, w których zostałeś(aś) wspomniany(a) lub gdy ktoś odpowiedział an Twoją wiadomość. Aby zobaczyć te wiadomości, Naciśnij "@" w prawym dolnym rogu czatu.
  • Wyszukiwanie uczestników: możesz znaleźć uczestników grupy w polu informacji o grupie.
  • Administratorzy grupy mogą teraz odwoływać uprawnienia administratorów innym uczestnikom czatu oraz twórcy grupy nie mogą już zostać usunięci z grupy, którą założyli.

Wprowadziliśmy również ochronę tych użytkowników, którzy nie chcą być dodawani ponownie do grupy, którą opuścili. Funkcje te dostępne są od dzisiaj dla użytkowników telefonów typu Android i iPhone. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam te aktualizacje!