WhatsApp Blog

Aplikáciu WhatsApp sme vytvorili ako súkromný nástroj na odosielanie správ - jednoduchý, bezpečný a spoľahlivý spôsob komunikácie s priateľmi a rodinou. A keď sme pridávali nové funkcie, snažili sme sa udržať pocit súkromia, ktorý sa ľuďom v aplikácii páčil.

Pred niekoľkými rokmi sme pridali funkciu, ktorá umožňuje preposlať správy naraz vo viacerých chatoch WhatsApp.

Od dnešného dňa spúšťame test na obmedzenie takéhoto preposielania. Bude sa vzťahovať na každého používateľa aplikácie WhatsApp. V Indii, kde ľudia preposielajú viac správ, fotiek a videí než v ktorejkoľvek inej krajine na svete, budeme testovať aj prísnejšie obmedzenie preposielania, a to maximálne v 5 chatoch naraz. V Indii takisto odoberieme tlačidlo rýchleho preposielania, ktoré sa zobrazuje popri správach s médiami.

Tieto zmeny budeme postupne vyhodnocovať a veríme, že ich zavedením ​​pomôžeme zachovať pôvodné poslanie aplikácie WhatsApp - ako súkromnej aplikácie na odosielanie správ.

Vaša bezpečnosť a ochrana osobných údajov sú pre nás dôležité, a preto je služba WhatsApp šifrovaná počas celého spojenia. Aj naďalej budeme vylepšovať našu aplikáciu pomocou funkcií ako je napríklad označovanie preposielaných správ. Ďalšie informácie nájdete na stránke Bezpečnostné tipy WhatsApp.