Блог WhatsApp

Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need.
– Tyler Durden, Fight Club

Ми з Брайном провели загалом 20 років у Yahoo!, напружено працюючи над працездатністю сайту. Також велика робота була проведена з продажу реклами, тому що це те, чим займався Yahoo! Компанія збирала дані, обслуговувала веб-сторінки та продавала рекламу.

Ми стали свідками того, як компанія Yahoo! була поглинена обсягами Google... компанією, яка продає рекламу більш ефективно та вигідно. Вони знали, що саме ви шукаєте, більш ефективно збирали дані та продавати кращу рекламу.

Сьогодні, ці компанії знають майже все про вас, ваших друзів, ваші інтереси, вони використовують цю інформацію, щоб продавати рекламу.

Три роки тому, ми зустрілись, щоб разом розпочати нашу власну компанію. Ми хотіли зробити щось, що не схоже на ще одну програму, що торгує рекламою. Ми прагнули присвятити наш час та побудувати послугу, якою б користувалися, тому що вона працює, зберігає гроші і робить життя трохи кращим. Ми вважали, якщо ми створимо таку послугу, то зможемо стягувати плату безпосередньо з користувачів. Ми були певні, що нам вдасться дати користувачам те, чого вони прагнуть: відсутність реклами.

Ніхто не прокидається з думкою, як побачити більше реклами, ніхто не лягає спати з думкою про те, яку рекламу можна буде побачити завтра. Ми знаємо, що люди йдуть спати згадуючи тих, з ким вони спілкувались напротязі цього дня (та розчаровані тим, якщо з ким-ось їм не вдалось цього зробити). Ми прагнемо, щоб WhatsApp був продуктом, що змушує вас прокидатись... і до якого ви поспішаєте уранці. Ніхто не прокидається з надією побачити нове рекламне оголошення.

Реклама - це не тільки естетичне неподобство, образа вашого інтелеку та переривання ваших думок. У кожній компанії, яка продає рекламу, значна частина інженерної команди витрачає час на вдосконалення коду, для збору ваших особистих даних, модернізації серверів, що зберігають всі ці дані. Вони слідкують за тим, як вся ця інформація реєструється, розподіляється, пакується та надсилається... Результатом цього є інший рекламний банер у вашому браузері або на екрані вашого мобільного.

Пам'ятайте, коли мова йдеться про рекламу продукт це - Ви користувач.

У WhatsApp, наші інженери проводять весь свій час на виправлення помилок, додавання нових функцій. Нашою головною задачею є забезпечення доступного та надійного обміну повідомленнями, для кожного телефону. Наш продукт - це наша пристрасть. Нам не потрібні ваші дані. Вони нас просто не цікавлять.

Коли нас запитують, чому ми стягуємо плату у WhatsApp, ми відповідємо "Чи розглядали ви інші варіанти?"