Блог WhatsApp

Ми дійсно не очікували, що наша історія отримає стільки уваги після того, як ми оголосили про нашу співпрацю з Facebook. Як компанія, ми раді продовжувати надавати можливість залишатися на зв'язку з друзями та близькими, незалежно від того, хто вони і де живуть.

На жаль, можна спостерігати багато неточної та неправдивої інформації про те, що наше майбутнє співробітництво означатиме для користувачів WhatsApp та їх приватності.

Я хотів би внести ясність.

Перш за все, я хотів би переконатися, що ви розумієте, як глибоко я ціную право на комунікаційну приватність. Для мене це дуже особисте. Я народився в Україні та виріс в СРСР в 1980-ті роки. Одним з моїх найсильніших спогадів того часу є фраза, яку я часто чув, коли моя мати розмовляла по телефону: "Це не телефонна розмова. При зустрічі я розповім". Той факт, що ми не могли вільно спілкуватися, не хвилюючись про те, що всі наші зв'язки перебуватимуть під наглядом КДБ, частково підштовхнув нас до переїзду в США, коли я був підлітком.

Повага до вашої конфіденційності закладена в нашій ДНК. Ми побудували WhatsApp навколо мети, знати про вас якомога меньше: Ви не повинні вказувати ваші ім'я та адресу електронної пошти. Ми не знаємо ваш день народження. Ми не знаємо, вашої домашньої адреси. Ми не знаємо, де ви працюєте. Ми не знаємо, ваші симпатії, що ви шукаєте в інтернеті або ваші місцезнаходження у GPS. Ці дані ніколи не зберігались у WhatsApp і ми не маємо наміру це змінювати.

Якщо партнерство з Facebook означало б, що ми повинні будемо змінити наші цінності, ми б ніколи не зробили цього. Замість цього, ми будуємо партнерства, яке дозволить нам продовжувати працювати незалежно й автономно. Наші основні цінності та переконання не зміняться. Наші принципи не зміняться. Все, що було зроблено WhatsApp, лідером в області персональних повідомлень залишиться як і раніше. Спекуляція є не тільки безпідставною та необґрунтованою, вона безвідповідальна. Вона лякає людей, змушуючи їх вважати, що ми раптом почали збирати нові дані. Це не відповідає дійсності, і для нас дуже важливо, що ви це розумієте.

Будьте певні: наше майбутє співробітництво з Facebook не піде на компроміс щодо бачення, яке привело нас туди, де ми зараз. Нашою метою залишається продовжувати здійснювати обіцянки WhatsApp, щоб люди в усьому світі мали свободу висловлювати свою думку без страху.