بلاگ WhatsApp

امروز بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان از طریق واتس‌اپ با خانواده و دوستان خود در ارتباط هستند. از یک نفر در کشور اندونزی که تازه پدر شده و عکسهای کودک خود را با خانواده خود به اشتراک می گذارد تا یک دانشجو در اسپانیا که با دوستان خود حال و احوال می‌کند تا پزشکی‌ در برزیل که با بیماران خود در ارتباط است، همگی‌ به سرعت، سادگی‌ و قابل اطمینان بودن واتس‌اپ تکیه دارند.

به همین دلیل بسیار خشنودیم که اعلام کنیم واتس‌اپ از این پس از مشترکین خود مبلغی دریافت نخواهد کرد. در طی‌ سالهای گذشته واتس‌اپ از مشترکین خود پس از اتمام سال اول مبلغی را بابت خدمات خود دریافت میکرد. اکنون با رشد بیشتر، دریافته ایم که این مساله در بسیاری از نقاط جهان کاربردی نیست. تعداد زیادی از کاربران واتس‌اپ به کارتهای اعتباری یا کارتهای بانکی‌ دسترسی نداشته و نگران این بودند که پس از اتمام سال اول، ارتباط خود را با دوستان و خانواده از دست بدهند. بنابر این طیّ هفته‌های آینده ما پرداخت هزینه را از کلیه نسخه‌های واتس‌اپ حذف کرده و از این پس از کاربران خود بابت خدماتی که به آنها ارائه میدهیم مبلغی دریافت نخواهیم کرد.

طبیعتاً، کاربران ممکن است به این بیاندیشند که ما چه برنامه‌ ای برای ادامه کار واتس‌اپ و تأمین هزینه‌های آن داریم و آیا نتیجهٔ این تصمیم این است که واتس‌اپ اقدام به گرفتن آگهی خواهد کرد؟ پاسخ این است: "خیر". ما در این سال میلادی ابزارهایی را به آزمایش خواهیم گذشت که به شما امکان میدهد از طریق واتس‌اپ با شرکتها و سازمانهایی که خودتان "تمایل" دارید در ارتباط باشید؛ به طور مثال بتوانید با بانک خود در تماس باشید یا از خط هواپیمایی‌ راجع به تاخیر در پرواز اطلاعات بگیرید. همگی‌ امروزه از روش‌های گوناگون مانند تلفن یا پیام کوتاه (اس‌ام‌اس) برای اینگونه ارتباطات کمک میگیرند. به همین دلیل ما ابزارهای مختلفی‌ را به آزمایش گذاشتیم تا برقراری اینگونه ارتباطات از طریق واتس‌اپ آسان تر باشد بدون اینکه بخواهیم اقدام به پذیرش آگهی کنیم.

امیدواریم از آنچه واتس‌اپ برای شما به ارمغان میاورد راضی‌ و خشنود باشید. منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.