WhatsApp Blog

Już dzisiaj miliard osób używa WhatsApp.

Oznacza to, że prawie jedna siódma ludzi na Ziemi posługuje się WhatsApp w ciągu miesiąca, aby utrzymywać kontakt z najbliższymi, rodziną i znajomymi.

Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia oraz jest nam niezmiernie miło wiedząc w jakich niezwykłych przypadkach i okolicznościach aplikacja WhatsApp jest przez Was używana. Począwszy od dzielenia się ważnymi informacjami podczas klęsk żywiołowych czy sytuacji zagrożenia życia przez zapraszanie na randkę, powiększanie małych przedsiębiorstw, kupowanie pierścionka zaręczynowego czy podczas wędrówki w poszukiwaniu lepszego życia. Dzięki tym historiom czujemy się zaszczyceni, że mamy swój mały udział w staraniach ludzi by polepszyć swoje życie i innych dookoła.

Pomimo naszych postępów podczas ostatnich siedmiu lat, nasze przesłanie nie ulega zmianie. Aplikacja WhatsApp zbudowana została w oparciu o prosty plan: umożliwienie każdemu utrzymywania kontaktu z rodziną i znajomymi z każdego miejsca na świecie, bez zbędnych kosztów czy trików.

Świętując nasze osiągnięcie, nie zapominamy, że nasza misja pozostaje taka sama. Każdego dnia nasz zespół wkłada wysiłki w polepszanie prędkości aplikacji WhatsApp, jej niezawodności, bezpieczeństwa i prostoty. Niezwykle cieszy nas jak daleko zaszliśmy. Ale teraz już czas, żeby powrócić do pracy - ponieważ czeka nas 6 kolejnych miliardów ludzi do połączenia przez WhatsApp, a to daleka droga.