Blog WhatsApp

Od obrázků emoji, přes funkce fotoaparátu či aktualizace stavu, až po animace GIF - do aplikace WhatsApp se neustále snažíme přidávat nové funkce, díky kterým je komunikace s přáteli a rodinou snadná a zábavná. Dnes vám s nadšením představujeme nálepky - nový způsob, kterým naši uživatelé mohou vyjadřovat své myšlenky a pocity.

Ať už se jedná o usměvavý šálek čaje nebo plačící zlomené srdce, pomocí nálepek můžete snadno sdílet pocity, které není vždy jednoduché vyjádřit slovy. Startujeme s balíčky nálepek, které vytvořili návrháři společnosti WhatsApp a výběrem nálepek od dalších výtvarníků.

Aby nálepky pro WhatsApp mohli vytvářet výtvarníci a vývojáři z celého světa, přidali jsme také podporu pro balíčky nálepek od jiných výrobců. Poskytujeme programovací rozhraní, se kterými můžete vytvářet přímo aplikace pro přidávání nálepek do aplikace WhatsApp na Androidu i iOS. Tyto aplikace můžete zveřejnit v obchodě Google Play nebo v App Storu. Uživatelé, kteří si je stáhnou, pak budou moct posílat vaše nálepky přímo z aplikace WhatsApp. Více o tvorbě aplikací s nálepkami se dočtete zde.

Nálepky v chatech můžete posílat zcela jednoduše, stačí klepnout na novou ikonu nálepek a zvolit tu, kterou chcete odeslat. Nové balíčky nálepek můžete přidávat, klepnete-li na ikonu znaménka plus.

Nálepky budou dostupné pro Android a iPhone v průběhu několika nadcházejících týdnů. Doufáme, že se vám budou líbit!

Spouštíme WhatsApp pro telefony JioPhone po celé Indii! Společnost WhatsApp vybudovala novou verzi své aplikace pro soukromé posílání zpráv v rámci operačního systému KaiOS, s cílem poskytnout lidem jednoduchý, spolehlivý a bezpečný způsob komunikace s rodinou a přáteli.

Nová verze nabízí to nejlepší z aplikace WhatsApp včetně rychlého a spolehlivého posílání zpráv s možností odesílat fotky a videa - to vše zabezpečeno koncovým šifrováním. Stačí jen několik málo klepnutí a můžete také snadno nahrávat a odesílat hlasové zprávy. Uživatelé telefonů JioPhone si nejprve musí nechat ověřit své telefonní číslo a pak se rovnou mohou pustit do chatování s ostatními uživateli aplikace WhatsApp, ať už individuálně nebo ve skupinových konverzacích.

Ode dneška je WhatsApp pro JioPhone a JioPhone 2 k dostání v obchodě s aplikacemi pro JioPhone. Pro stažení aplikace WhatsApp jednoduše navštivte obchod s aplikacemi a klepněte na Stáhnout.

Jak jsme již v minulém roce oznámili, společnost WhatsApp vytváří nové nástroje k usnadnění komunikace mezi firmami a jejich zákazníky. Odkdy jsme spustili aplikaci WhatsApp Business, lidé nám říkají, že teď mohou s firmami komunikovat rychleji a jednodušeji než prostřednictvím klasických telefonátů a emailů. Dnes rozšiřujeme naši nabídku pro společnosti, které potřebují výkonnější nástroje pro komunikaci se svými zákazníky.

Zde je několik příkladů, jak se lidé mohou spojit s firmami:

 • Vyžádat užitečné informace: Když potřebujete potvrzení o doručení balíku nebo palubní lístek, můžete prostřednictvím webové stránky, aplikace, nebo přímo v obchodě firmě poskytnout své mobilní telefonní číslo, aby vám mohla posílat informace v aplikaci WhatsApp.
 • Spustit konverzaci: Na webové stránce nebo na Facebookové reklamě můžete vidět tlačítko otevření chatu kliknutím pro rychlé odeslání zprávy pro firmu.
 • Získat podporu: Některé firmy mohou poskytovat prostřednictvím aplikace WhatsApp podporu v reálném čase. Mohou tak odpovídat na otázky o svých produktech nebo pomoci vyřešit problém.

Takto si nadále zachováte plnou kontrolu nad přijatými zprávami. Odesílání některých zpráv bude pro firmy zpoplatněno, aby byly důkladně zváženy a vaše chaty nebyly přeplněné. Zprávy zůstanou nadále koncově šifrované a kteroukoliv firmu budete moci zablokovat jednoduchým klepnutím na příslušné tlačítko.

Postupem času zpřístupníme službu WhatsApp pro více firem. Abychom tak mohli učinit, budeme přímo spolupracovat s několika stovkami firem a vybraným počtem společností, které se specializují na řízení komunikace se zákazníky.

Pokud máte zájem o informace o tom, jak firmy mohou začít používat tyto nové nástroje, více se dočtete zde. I nadále budeme při našem vývoji věnovat pozornost vaší zpětné vazbě.

Aplikaci WhatsApp jsme vytvořili jako soukromý nástroj pro odesílání zpráv - jednoduchý, bezpečný a spolehlivý způsob komunikace s přáteli a rodinou. A když jsme přidávali nové funkce, snažili jsme se udržet pocit soukromí, který se lidem v aplikaci líbil.

Před několika lety jsme přidali funkci, která umožňuje přeposlat zprávy najednou ve více chatech WhatsApp.

Od dnešního dne spouštíme test na omezení takového přeposílání. Bude se vztahovat na každého uživatele aplikace WhatsApp. V Indii, kde lidé přeposílají více zpráv, fotek a videí, než v kterékoli jiné zemi na světě, budeme testovat i přísnější omezení přeposílání, a to maximálně v 5 chatech najednou. V Indii také odebereme tlačítko rychlého přeposílání, které se zobrazuje vedle zpráv s médii.

Tyto změny budeme postupně vyhodnocovat a věříme, že jejich zavedením pomůžeme zachovat původní poslání aplikace WhatsApp - jako soukromé aplikace na odesílání zpráv.

Vaše bezpečnost a ochrana osobních údajů jsou pro nás důležité, a proto je služba WhatsApp opatřena koncovým šifrováním. I nadále budeme vylepšovat naši aplikaci pomocí funkcí jako je například označování předaných zpráv. Další informace naleznete na stránce Bezpečnostní tipy WhatsApp.

Hlasové hovory a videohovory v aplikaci WhatsApp se těší stále větší oblibě. Naši uživatelé stráví denně více než 2 miliardy minut vzájemným voláním. Proto s nadšením oznamujeme, že v těchto dnech spouštíme v aplikaci WhatsApp skupinové hovory a skupinové videohovory.

V skupinových hovorech mohou mluvit celkově čtyři lidé - kdykoliv a kdekoliv. Jednoduše začněte hovor nebo videohovor a klepněte na nové tlačítko Přidat účastníka v pravém horním rohu. Takto můžete přidat k hovoru další kontakty.

Jako vždy v aplikaci WhatsApp, i skupinové hovory jsou chráněny koncovým šifrováním. Funkce byla pečlivě naprogramována tak, aby spolehlivě fungovala v různých podmínkách připojení po celém světě. Skupinové hovory a videohovory právě spouštíme v aplikacích pro iPhone a Android.

Od dnešního dne vám bude WhatsApp oznamovat, které zprávy vám byly přeposlány. Tento dodatečný kontext vám usnadní orientaci v skupinových a individuálních chatech. Rovněž vám umožní zjistit, zda váš přítel nebo příbuzný napsal zprávu pro vás sám nebo zda byla původně doručena od někoho jiného. Pokud chcete vidět nový indikátor přeposlání zprávy, musíte mít na svém telefonu nejnovější podporovanou verzi aplikace WhatsApp.

Bezpečnost je pro společnost WhatsApp velmi důležitá. Doporučujeme vám pečlivě zvážit, které zprávy přepošlete. Připomínáme, že nadále můžete jediným klepnutím nahlásit spam nebo zablokovat kontakt a vždy můžete přímo kontaktovat podporu společnosti WhatsApp. Další informace naleznete na stránce Bezpečnostní tipy WhatsApp.

V ostatních měsících jsme přidali nové funkce, které zlepšují fungování skupin. Jsou jimi například popisy skupin, usnadnění čtení zameškaných chatů a opatření zabraňující opakovaně přidávat do skupin účastníky, kteří je opustili.

Dnes spouštíme další nové nastavení skupin, díky kterému budou moci posílat zprávy do skupin pouze správcové. Jedním ze způsobů, jak lidé používají skupiny, je získávání důležitých sdělení a informací - od učitelů ve školách, od společenských center a nevládních organizací. Toto nové nastavení zavádíme s cílem poskytnout správcům lepší nástroje pro podobné případy využití skupin.

Chcete-li použít toto nastavení, otevřete položku Informace o skupině, klepněte na položku Nastavení skupiny > Posílat zprávy a vyberte možnost Pouze správcové. Toto nastavení bude zpřístupněno pro uživatele na celém světě s nejnovější podporovanou verzí aplikace.

Skupiny hrají důležitou roli v používání aplikace WhatsApp - ať už spojují rodinné příslušníky žijící po celém světě nebo přátele z dětství, se kterými jste v průběhu let zůstaly v kontaktu. Skupiny v aplikaci WhatsApp často spojují také lidi, kteří se například právě stali rodiči a hledají podporu u jiných v podobné situaci, studijní skupiny, ale například i představitele měst, kteří využívají skupiny aplikace WhatsApp na koordinaci pomoci po přírodních katastrofách. Dnes přinášíme nové zlepšení pro správu těchto skupin.

Co je nového

 • Popis skupiny: Krátká propagace pod informacemi o skupině umožňuje zveřejnit poslání, pravidla nebo cíle skupiny. Když se nová osoba připojí ke skupině, popis se zobrazí v horní části chatu.
 • Ovládací prvky pro správce: V nastaveních skupiny nyní nabízíme ovládací prvky, které umožňují správcům omezit, kdo může změnit téma, ikonu a popis skupiny.
 • Zameškané skupinové chaty: Když jste déle mimo skupinového chatu, rychle můžete dohnat zprávy, v nichž jste zmíněni nebo které jsou odpověďmi na vaše zprávy - stačí klepnout na nové tlačítko @, které se zobrazí v pravém dolním rohu chatu.
 • Vyhledávání účastníků: Díky vyhledávání na obrazovce informací o skupině můžete snadno najít kteréhokoliv účastníka.
 • Správci nyní mohou odebrat jiným účastníkům skupiny status správce a zakladatele skupin již není možné odebrat z jejich skupin.

Zavedli jsme rovněž opatření zabraňující opakovaně přidávat do skupin účastníky, kteří je opustili. Tyto funkce mají už dnes k dispozici uživatelé zařízení Android a iPhone. Doufáme, že se vám tyto nové vylepšení zalíbí!

V příštím měsíci Evropská unie aktualizuje své nařízení o ochraně osobních údajů. Toto bude vyžadovat větší transparentnost v procesu využívání uživatelských informací online. WhatsApp aktualizuje Podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů, do nichž se promítají požadavky Obecného nařízení o ochraně údajů (angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR).

Touto aktualizací nežádáme o nová práva na shromažďování osobních údajů. Naším cílem je jednoduše vysvětlit, jak používáme a chráníme ty informace, které o vás máme. V této souvislosti chceme zdůraznit několik věcí:

 • WhatsApp v Evropě: Společnost WhatsApp založila v Evropské unii subjekt, který vám poskytne své služby a naplní nové standardy transparentnosti v ochraně soukromí uživatelů.
 • Sdílení údajů: V současnosti nesdílíme informace o účtu s cílem zlepšit vaši uživatelskou zkušenost s produkty a reklamami na Facebooku. Jak jsme již v minulosti řekli, v budoucnu hodláme blíže spolupracovat s jinými společnostmi Facebooku. O rozvoji našich plánů vás budeme průběžně informovat.
 • Bezpečné používání WhatsApp: Když dostaneme hlášení o nevhodném chování uživatele, který posílá nechtěné zprávy (spam nebo zprávy se škodlivým obsahem) ve službě WhatsApp nebo prostřednictvím Facebooku, tyto informace sdílíme, abychom mohli podniknout patřičné kroky včetně zablokování obou služeb. Více informací o tom, jak bezpečně používat WhatsApp, naleznete na stránce WhatsApp, v části s bezpečnostními tipy.

Vaše soukromí a bezpečnost jsou pro WhatsApp velmi důležité. Každá zpráva či hovor jsou zajištěny koncovým šifrováním tak, aby WhatsApp ani třetí strany nemohly číst vaše chaty nebo poslouchat vaše hovory. V nadcházejících týdnech si budete moct stáhnout a zobrazit informace, které o vás máme. Tato funkce bude zpřístupněna pro všechny naše uživatele na celém světě v nejnovější verzi aplikace. Pokud chcete získat více informací, klikněte sem.

Uvítáme vaše připomínky a děkujeme vám za používání WhatsApp!

Lidé v Česku i po celém světě používají aplikacii WhatsApp na spojení s firmami, o které se zajímají - od e-shopu s oděvy v Chebu až po prodejnu s pneumatikami v Ostravě. Aplikace WhatsApp byla vyvinuta pro lidi a proto chceme zlepšit jejich zkušenosti s obchody a firmami. Například tím, že firmám usnadníme komunikaci se zákazníky - oddělením firemní komunikace a osobních zpráv a vytvořením oficiální prezentace.

Takže dnes spouštíme WhatsApp Business pro Android - bezplatnou aplikaci pro malé společnosti. Naše nová aplikace usnadní společnostem propojení se zákazníky a pro 1,3 miliardy našich uživatelů vytvoří pohodlnější komunikaci se společnostmi, které jsou pro ně důležité. Nabízí následující výhody:

 • Profily společnosti: Pomozte svým zákazníkům a poskytněte užitečné informace jako popis činnosti, e-mailové adresy, adresy a webové stránky.
 • Nástroje na odesílání zpráv: Ušetřete čas pomocí nástrojů pro odesílání inteligentních zpráv - rychlé odpovědi poskytují okamžité reakce na často kladené otázky, pozdravy představují zákazníkům vaši společnost a prostřednictvím zpráv v nepřítomnosti jim můžete sdělit, že jste zaneprázdněni.
 • Statistika zpráv: Sledujte jednoduché statistiky o tom, kolik vašich zpráv bylo například přečtených, abyste viděli, co zabírá.
 • WhatsApp Web: Posílejte a přijímejte zprávy v aplikaci WhatsApp Business přes svůj počítač.
 • Typ účtu: Lidé budou vědět, že komunikují se společností, protože váš účet bude veden jako firemní účet. Později, když se potvrdí, že telefonní číslo účtu odpovídá firemnímu telefonnímu číslu, budou některé firmy mít status potvrzeného účtu.

Lidé mohou nadále používat standardní aplikaci WhatsApp jako obvykle - není nutné stáhnout nic nového. A budou mít nadále plnou kontrolu nad zprávami, které dostávají, s možností zablokovat libovolné číslo včetně čísel společností a rovněž budou mít možnost nahlašovat spam.

Více než 80% malých podniků v Indii a Brazílii tvrdí, že společnost WhatsApp jim již dnes pomáhá komunikovat se zákazníky a rozvíjet jejich podnikání (Zdroj: studie Morning Consult). A aplikace WhatsApp Business usnadní lidem snadnou a vzájemně výhodnou komunikaci se společnostmi.

Aplikace WhatsApp Business je dnes k dispozici a je zdarma ke stažení v obchodě Google Play v Indonésii, Itálii, Mexiku, ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska a v Spojených státech amerických. A aplikace bude během několika týdnů zpřístupněna po celém světě. A toto je jen začátek!