Блог WhatsApp

Наступного місяця Європейський Союз оновлює свої закони з конфіденційності, які вимагатимуть більшої прозорості щодо того, як використовується інформація користувачів в інтернеті. WhatsApp оновлює свої Умови надання послуг і Політику конфіденційності у відповідності до нового закону, відомого як Загальний регламент захисту даних (General Data Protection Regulation - GDPR).

Ми не запитуємо нових прав на збір персональної інформації в цьому оновленні. Наша мета - пояснити, яким саме чином ми використовуємо та захищаємо ту обмежену інформацію, яку ми маємо про вас. Декілька пунктів, які ми хотіли б виокремити:

  • WhatsApp у Європі: WhatsApp заснував представництво в Європейському Союзі для надання там своїх послуг, а також для того, щоб відповідати новим стандартам прозорості з питань захисту конфіденційності наших користувачів.
  • Обмін інформацією: Наразі ми не обмінюємося інформацією для покращення вашого досвіду використання продуктів Facebook або показа актуальнішої реклами в Facebook. Як ми зазначали раніше, ми прагнемо налагоджувати тіснішу співпрацю з іншими Компаніями Facebook у майбутньому. Ми будемо регулярно сповіщати вас про наші плани.
  • Безпека в WhatsApp: Коли ми отримуємо скарги про користувачів, які надсилають небажані повідомлення, такі як спам або вміст образливого характеру в WhatsApp або Facebook, ми ділимося такою інформацією та вживаємо заходи, включно із блокуванням таких облікових записів як у WhatsApp, так і в Facebook. Ви можете дізнатися докладніше про безпеку в WhatsApp, ознайомившись з нашими порадами з безпеки.

WhatsApp дбає про вашу конфіденційність і безпеку. Кожне ваше повідомлення та кожний дзвінок захищені наскрізним шифруванням, таким чином, ніхто, навіть WhatsApp, не може читати чи прослуховувати ваші бесіди. У найближчі тижні у вас буде можливість завантажити та переглянути ту обмежену інформацію, яку ми збираємо. Ця опція буде доступною у всьому світі для всіх користувачів, які використовують останні версії нашого додатку. Ви можете дізнатися більше з цієї сторінки.

Ми заздалегідь вдячні за ваші відгуки та використання WhatsApp!

Люди в усьому світі використовують WhatsApp, щоб підтримувати зв'язок із малими бізнесами, які їх цікавлять: чи це онлайн-магазин одягу в Одесі, чи майстерня з ремонту автомобілів у Хмельницькому. Не зважаючи на те, що WhatsApp був створений для людей, ми прагнемо вдосконалити додаток для бізнесів, за допомогою простіших інструментів для спілкування з клієнтами, відокремлення особистих і робочих повідомлень, а також створення офіційного профілю бізнесу.

Таким чином, сьогодні ми пропонуємо WhatsApp Business - Android-додаток для малих бізнесів, який можна завантажити безкоштовно. Наш новий додаток дозволить компаніям легко спілкуватися з клієнтами, а 1.3 міліардам наших користувачів обмінюватися повідомленнями з бізнесами, які їх цікавлять. Ось яким чином:

  • Бізнес-профіль: Поділіться з вашими клієнтами такою корисною інформацією, як чим займається ваш бізнес, адресою електронної пошти, веб-сайтом чи фізичною адресою.
  • Інструменти обміну повідомленнями: Заощаджуйте ваш час завдяки розумним інструментам обміну повідомленнями: швидким відповідям, які пропонують миттєві відповіді на найчастіші запитання, вітальним повідомленням, які ознайомлять ваших клієнтів з вашим бізнесом, а також повідомленням немає на місці, які сповістять, що ви зайняті.
  • Статистика повідомлень: Дізнавайтеся про такі прості та важливі показники, як кількість прочитаних повідомлень, щоб знати, на що звертати увагу.
  • WhatsApp Web: Надсилайте та отримуйте повідомлення WhatsApp Business безпосередньо з вашого комп'ютера.
  • Тип акаунту: Люди будуть знати, що спілкуються з бізнесом, тому що ви будете відображатися як бізнес-акаунт. З часом деякі бізнеси будуть визначені як Підтверджені акаунти, щойно буде підтверджено, що номер телефону їхнього акаунту співпадає з номером телефону бізнесу.

Люди можуть продовжувати використовувати WhatsApp як завжди - не потрібно завантажувати ніяких інших додатків. Окрім того люди будуть мати повний контроль над повідомленнями, які вони отримують, блокувати будь-який номер, в тому числі бізнесу, чи позначати повідомлення як спам.

Наприклад, в Індії та Бразилії, більше 80% малих бізнесів використовують WhatsApp, щоб залишатися на зв'язку з клієнтами та розвивати свій бізнес (Джерело: дослідження Morning Consult). WhatsApp Business дозволить людям швидко та легко зв'язуватися з бізнесами і навпаки.

WhatsApp Business можна безкоштовно завантажити вже сьогодні з Google Play Маркета в Індонезії, Італії, Мексиці, Великій Британії та Сполучених Штатах. У наступні тижні додаток буде доступним у всьому світі. І це лише початок!

Тепер ви можете видаляти повідомлення, які ви надіслали помилково, як-то з бесіди з одним контактом, чи з всією групою. Ось як це працює: натисніть і утримуйте повідомлення, виберіть "Видалити", а потім "Видалити для всіх". У вас є 7 хвилин, щоб видалити повідомлення, щойно його було надіслано.

Ця функція буде доступною користувачам у всьому світі, у яких встановлено останню версію WhatsApp на телефонах iPhone, Android, Windows Phone, а також WhatsApp для комп'ютерів. Ви та ваш співрозмовник маєте використовувати останню версію WhatsApp, щоб повідомлення було вдало видалено.

Дізнайтеся більше з наших статей FAQ для Android, iPhone і Windows Phone.

Сьогодні ми представляємо нову функцію, яка дозволяє вам ділитися вашим місце розташуванням в режимі реального часу з вашими рідними та друзями. Геодані - це простий та надійний спосіб, щоб повідомити, де ви перебуваєте. Ви можете використовувати Геодані, щоб домовитися з друзями про зустріч, чи щоб сповістити рідних, що ви у безпеці, чи поділитися вашою подорожжю. Ця функція використовує наскрізне шифрування та дозволяє вам контролювати, з ким ви ділитеся своїм місце розташуванням та протягом якого проміжку часу. Ви можете у будь-який момент припинити ділитися своїм місце розташуванням чи просто зачекати, доки заданий вами проміжок часу сплине.

Функція Геодані працює наступним чином. Відкрийте бесіду з контактом або групою, з якими ви хочете поділитися вашими геоданими. Натисніть "Додати файл", оберіть "Місце" - ви побачите нову опцію "Поділитися геоданими". Виберіть проміжок часу, протягом якого ви хочете ділитися геоданими, та натисніть "Надіслати". Усі контакти бесіди зможуть побачити ваше місце розташування на мапі в режимі реального часу. Якщо в групі більше ніж одна людина ділиться геоданими, усі геодані будуть відображатися на тій самій мапі.

Геодані стануть доступними протягом наступних тижнів як на телефонах Android, так і iPhone. Сподіваємося, що ця функція вам сподобаєтсья.

Більше ніж 1 мільярд людей використовують WhatsApp щодня, щоб залишатися на зв'язку з рідними та друзями. Разом з тим багато людей з часом почали використовувати додаток для спілкування з бізнесами, які їх цікавлять. Насправді таке спілкування відбувається щодня: хтось розміщує замовлення в місцевій пекарні чи роздивляється нові стилі в магазині одягу. Проте, як це все відбувається наразі, є досить не досконалим. Ми чули історії крамарів, які використовують WhatsApp, щоб підтримувати зв'язок із сотнями своїх клієнтів за допомогою лише одного смартфону, або від людей, які не впевнені, чи певний бізнес у WhatsApp є справжнім. Протягом наступних місяців ми будемо тестувати нові функції, які вдосконалять існуючий досвід та зроблять спілкування з бізнесами за допомогою WhatsApp доступнішим для людей. Наш підхід простий: ми хочемо застосовувати найкращий досвід, який ми здобули, поєднуючи людей, щоб допомогти людям зв'язуватися також із бізнесами, які є важливими для них.

Ми розуміємо, що у бізнесів існують інші потреби. Наприклад, вони хочуть мати офіційно визнаний обліковий запис, щоб люди могли відрізнити бізнес від нших користувачів, чи зручніший спосіб відповідати на повідомлення. Ми розробляємо та перевіряємо нові опції в межах безкоштовного додатку WhatsApp Business для малих компаній та рішення для великих підприємств, які працюють глобально та мають значні бази клієнтів, наприклад, авіакомпанії, банки чи сайти онлайн продажу. Ці бізнеси зможуть користуватися такими корисними рішеннями для своїх клієнтів як сповіщення про розклад рейсу літака, підтвердження доставки, а також інші корисні оновлення.

Не зважаючи на те, чи хтось зв'язується з бізнесом, розташованим по сусідству, чи розташованим в іншому кінці світу, люди очікують, що спілкування за допомогою WhatsApp буде простим, надійним і безпечним. Ми будемо чуйно прислухатися до ваших відгуків протягом періоду тестування, а також постійно інформувати про наші оновлення та їхню доступність. Ми дбаємо про те, щоб нові рішення пропонували найкращий досвід для наших користувачів та бізнесів. Дізнайтеся більше з цієї статті FAQ.

Лише минулого року ми поділилися новиною, що мільярд людей на Землі користуються WhatsApp щомісяця. Сьогодні ми радіємо і пишаємося, що один мільярд людей на Землі користуються WhatsApp щодня для того, щоб залишатися на зв'язку зі своїми близькими, друзями та родиною.

Що б ви не хотіли робити: ділитися персоналізованими фото та відео, спілкуватися за допомогою відеодзвінка або надсилати друзям свій статус - спілкування за допомогою WhatsApp ще ніколи не було настільки простим та особистим. Ми пишаємося, що так багато людей використовують ці функції, щоб спілкуватися з іншими у своєму унікальному стилі.

Святкуючи це досягнення, ми як ніколи зобов'язуємося надавати вам більше корисних функцій, при цьому забеспечуючи надійність, простоту та захист, які ви очікуєте від WhatsApp. Дякуємо за вашу постійну підтримку.

Лише 8 років тому, у лютому 2009, ми починали програмувати перші лінії коду того, що одного дня перетвориться у WhatsApp. Початкова ідея WhatsApp була створити додаток, який дозволяв би вашим друзям та іншим контактам знати, чим ви займаєтеся. Це було задовго до того, як ми додали функцію обміну повідомленнями. Перша версія нашого додатку виглядала так:

Навіть після того як ми додали функцію обміну повідомленнями влітку 2009, ми все одно зберігали можливість ділитися статусом у WhatsApp просто за допомогою тексту. Щороку, коли Брайан і я планували нові проекти для розробки, ми обговорювали можливості покращення й оновлення функції статусу.

Ми з радістю оголошуємо про оновлення функції статусу, що також співпадає з нашою восьмою річницею - 24 лютого. Сьогодні ми оновлюємо функцію статусу, яка дозволяє вам ділитися фото та відео з вашими друзями та контактами у WhatsApp простим та безпечним способом. Так, навіть ваші статуси захищено наскрізним шифруванням.

Як і вісім років тому, коли ми тільки створювали WhatsApp, ця нова та покращена функція статусу дозволятиме вам ділитися вашими новинами з друзями у WhatsApp простим та креативним способом. Від усієї нашої команди WhatsApp - ми сподіваємося, що вам сподобається!

Ян Кум

Нашим завданням у WhatsApp завжди залишається прагнення надати можливість якомога більшій кількості людей залишатися на зв'язку з друзями, родиною та близькими. Саме з цієї причини ми створюємо продукт, який відрізняється простотою використання і доступністю незалежно від того, де ви знаходитеся. Ми починали з обміну повідомленнями та групової бесіди. Потім ми додали аудіодзвінки. Усі ці функції підтримуються інтеграціями платформ і тисячами пристроїв по всьому світу.

Сьогодні ми раді оголосити про наступний крок у нашому прагненні об'єднати людей - відеодзвінки в WhatsApp. У найближчі дні більше одного мільярда користувачів WhatsApp зможуть здійснювати відеодзвінки на пристроях Android, iPhone і Windows Phone.

Ми представляємо цю функцію, тому що знаємо, що іноді голоса та текстового повідомлення може бути просто недостатньо. Нічого не замінить можливість спостерігати за першими кроками улюбленої онучки або побачити обличчя доньки, коли вона навчається за кордоном. Ми хочемо, щоб ці функції були доступні для всіх, а не тільки для тих, хто може собі дозволити придбати найдорожчі нові телефони або живе в країнах із найбільш розвиненими стільниковими мережами.

За ці роки ми отримали багато запитів від наших користувачів про відеодзвінки, і ми раді нарешті надати цю функцію світу. Дякуємо вам за використання WhatsApp. Ми обіцяємо продовжувати наполегливо працювати кожного дня над поліпшенням сервісу.

Сьогодні ми представляємо нові способи індивідуальних налаштувань, які сприяють вдосконаленому досвіду обміну фотографіями і відео з рідними і друзями по всьому світу. З новими функціями камери WhatsApp ви можете робити написи або малювати на фото і відео, а також додавати смайли для самовираження.

Коли ви ділитеся вже існуючими фотографіями або відео на вашому телефоні або знімаєте нові, то ви автоматично побачите нові інструменти редагування. Будь то малюнок великого червоного серця, щоб показати наскільки ви сумуєте за кимось, чи ваш улюблений смайл - іноді картинка дійсно може замінити тисячу слів. Спробуйте також додати текст, змінити колір і стиль шрифту.

 Камера WhatsApp тепер підтримує фронтальний спалах, тепер ви можете знімати ідеальні селфі. В умовах низької освітленості і вночі ця функція прекрасно освітлює екран і покращує якість вашої фотографії. Ми також додали зручну функцію масштабування для запису відео. Просто проведіть пальцем вгору і вниз, щоб збільшувати і зменшувати масштаб. Натисніть двічі по екрану, щоб швидше перемикатися між передньою і задньою камерами.

Нові функції камери будуть поширюватися на Android телефонах починаючи з сьогоднішнього дня, на iPhone - найближчим часом. Ми сподіваємося, що вам сподобаються ці нові можливості, коли ви поділитеся вашою наступною фотографією або відео.

Сьогодні ми оновлюємо умови WhatsApp і політику конфіденційності в перший раз за останні чотири роки, як частина наших планів щодо тестування різних способів спілкування між організаціями і користувачами в майбутні місяці. Оновлені документи також відображають факт, що ми приєдналися до Facebook і випустили багато нових функцій, наприклад, наскрізне шифрування, "Дзвінок WhatsApp", WhatsApp Web і WhatsApp для комп'ютерів. Ви можете ознайомитися з цими документами тут. Ми повідомляємо всіх користувачів на останніх підтримуваних версіях нашого додатку про ці оновлення. Вам буде запропоновано натиснути на опцію "Прийняти", щоб прийняти оновлені умови.

Люди використовують наш додаток кожного дня для того, щоб підтримувати зв'язок із друзями та близькими, і цей факт залишається незмінним. Однак, як було оголошено на початку цього року, ми хочемо розглянути способи, які допоможуть вам в спілкуванні з організаціями, які вас цікавлять, без сторонніх рекламних банерів і спаму. Наприклад, повідомлення від вашого банку про потенційно шахрайські транзакції або сповіщення від авіакомпанії про затримку рейсу. Багато з нас отримують цю інформацію з інших джерел, в тому числі з текстових повідомлень і телефонних дзвінків. Ми хочемо протестувати ці функції на протязі наступних декількох місяців, але спочатку нам необхідно оновити наші умови і політику конфіденційності.

Ми також вносимо зміни до цих документів, щоб відзначити факт використання наскрізного шифрування. Коли ви і люди, з якими ви спілкуєтеся, використовуєте останню версію WhatsApp, ваші повідомлення будуть зашифровані за замовчуванням. Це означає, що ви - єдині люди, які можуть їх читати. Навіть коли ми продовжимо нашу співпрацю з Facebook у найближчі місяці, зашифровані повідомлення залишаються приватними, і ніхто не зможе їх прочитати. Ні WhatsApp, ні Facebook, ні будь-хто інший. Ми не будемо ніде розміщувати і нікому передавати ваш номер WhatsApp, у тому числі і на Facebook. Ми і далі продовжимо підтримку нашої політики - не продавати, не ділитися і не передавати ваш номер телефону рекламодавцям.

Подальша співпраця з Facebook допоможе нам більш ефективно вивчати основні метрики про те, як часто люди користуються нашими послугами, і як ефективніше боротися зі спамом у WhatsApp. У разі з'єднання вашого номера з системами Facebook, Facebook може запропонувати більш точні рекомендації друзів і показ відповідних оголошень, якщо у вас є акаунт із ними. Наприклад, ви можете побачити оголошення від компанії, яка вам цікава, а не від того, про кого ви ніколи не чули. Ви можете отримати більш детальну інформацію, включаючи, як контролювати використання ваших даних, тут.

Наша віра в цінності приватного спілкування непорушна, і ми, як і раніше, зобов'язуємося надати вам найшвидший, найпростіший і найбільш надійний досвід у WhatsApp. Як завжди, ми з нетерпінням чекаємо на ваші відгуки і дякуємо вам за використання WhatsApp.