Блог WhatsApp

Більше ніж 1 мільярд людей використовують WhatsApp щодня, щоб залишатися на зв'язку з рідними та друзями. Разом з тим багато людей з часом почали використовувати додаток для спілкування з бізнесами, які їх цікавлять. Насправді таке спілкування відбувається щодня: хтось розміщує замовлення в місцевій пекарні чи роздивляється нові стилі в магазині одягу. Проте, як це все відбувається наразі, є досить не досконалим. Ми чули історії крамарів, які використовують WhatsApp, щоб підтримувати зв'язок із сотнями своїх клієнтів за допомогою лише одного смартфону, або від людей, які не впевнені, чи певний бізнес у WhatsApp є справжнім. Протягом наступних місяців ми будемо тестувати нові функції, які вдосконалять існуючий досвід та зроблять спілкування з бізнесами за допомогою WhatsApp доступнішим для людей. Наш підхід простий: ми хочемо застосовувати найкращий досвід, який ми здобули, поєднуючи людей, щоб допомогти людям зв'язуватися також із бізнесами, які є важливими для них.

Ми розуміємо, що у бізнесів існують інші потреби. Наприклад, вони хочуть мати офіційно визнаний обліковий запис, щоб люди могли відрізнити бізнес від нших користувачів, чи зручніший спосіб відповідати на повідомлення. Ми розробляємо та перевіряємо нові опції в межах безкоштовного додатку WhatsApp Business для малих компаній та рішення для великих підприємств, які працюють глобально та мають значні бази клієнтів, наприклад, авіакомпанії, банки чи сайти онлайн продажу. Ці бізнеси зможуть користуватися такими корисними рішеннями для своїх клієнтів як сповіщення про розклад рейсу літака, підтвердження доставки, а також інші корисні оновлення.

Не зважаючи на те, чи хтось зв'язується з бізнесом, розташованим по сусідству, чи розташованим в іншому кінці світу, люди очікують, що спілкування за допомогою WhatsApp буде простим, надійним і безпечним. Ми будемо чуйно прислухатися до ваших відгуків протягом періоду тестування, а також постійно інформувати про наші оновлення та їхню доступність. Ми дбаємо про те, щоб нові рішення пропонували найкращий досвід для наших користувачів та бізнесів. Дізнайтеся більше з цієї статті FAQ.

Лише минулого року ми поділилися новиною, що мільярд людей на Землі користуються WhatsApp щомісяця. Сьогодні ми радіємо і пишаємося, що один мільярд людей на Землі користуються WhatsApp щодня для того, щоб залишатися на зв'язку зі своїми близькими, друзями та родиною.

Що б ви не хотіли робити: ділитися персоналізованими фото та відео, спілкуватися за допомогою відеодзвінка або надсилати друзям свій статус - спілкування за допомогою WhatsApp ще ніколи не було настільки простим та особистим. Ми пишаємося, що так багато людей використовують ці функції, щоб спілкуватися з іншими у своєму унікальному стилі.

Святкуючи це досягнення, ми як ніколи зобов'язуємося надавати вам більше корисних функцій, при цьому забеспечуючи надійність, простоту та захист, які ви очікуєте від WhatsApp. Дякуємо за вашу постійну підтримку.

Лише 8 років тому, у лютому 2009, ми починали програмувати перші лінії коду того, що одного дня перетвориться у WhatsApp. Початкова ідея WhatsApp була створити додаток, який дозволяв би вашим друзям та іншим контактам знати, чим ви займаєтеся. Це було задовго до того, як ми додали функцію обміну повідомленнями. Перша версія нашого додатку виглядала так:

Навіть після того як ми додали функцію обміну повідомленнями влітку 2009, ми все одно зберігали можливість ділитися статусом у WhatsApp просто за допомогою тексту. Щороку, коли Брайан і я планували нові проекти для розробки, ми обговорювали можливості покращення й оновлення функції статусу.

Ми з радістю оголошуємо про оновлення функції статусу, що також співпадає з нашою восьмою річницею - 24 лютого. Сьогодні ми оновлюємо функцію статусу, яка дозволяє вам ділитися фото та відео з вашими друзями та контактами у WhatsApp простим та безпечним способом. Так, навіть ваші статуси захищено наскрізним шифруванням.

Як і вісім років тому, коли ми тільки створювали WhatsApp, ця нова та покращена функція статусу дозволятиме вам ділитися вашими новинами з друзями у WhatsApp простим та креативним способом. Від усієї нашої команди WhatsApp - ми сподіваємося, що вам сподобається!

Ян Кум

Нашим завданням у WhatsApp завжди залишається прагнення надати можливість якомога більшій кількості людей залишатися на зв'язку з друзями, родиною та близькими. Саме з цієї причини ми створюємо продукт, який відрізняється простотою використання і доступністю незалежно від того, де ви знаходитеся. Ми починали з обміну повідомленнями та групової бесіди. Потім ми додали аудіодзвінки. Усі ці функції підтримуються інтеграціями платформ і тисячами пристроїв по всьому світу.

Сьогодні ми раді оголосити про наступний крок у нашому прагненні об'єднати людей - відеодзвінки в WhatsApp. У найближчі дні більше одного мільярда користувачів WhatsApp зможуть здійснювати відеодзвінки на пристроях Android, iPhone і Windows Phone.

Ми представляємо цю функцію, тому що знаємо, що іноді голоса та текстового повідомлення може бути просто недостатньо. Нічого не замінить можливість спостерігати за першими кроками улюбленої онучки або побачити обличчя доньки, коли вона навчається за кордоном. Ми хочемо, щоб ці функції були доступні для всіх, а не тільки для тих, хто може собі дозволити придбати найдорожчі нові телефони або живе в країнах із найбільш розвиненими стільниковими мережами.

За ці роки ми отримали багато запитів від наших користувачів про відеодзвінки, і ми раді нарешті надати цю функцію світу. Дякуємо вам за використання WhatsApp. Ми обіцяємо продовжувати наполегливо працювати кожного дня над поліпшенням сервісу.

Сьогодні ми представляємо нові способи індивідуальних налаштувань, які сприяють вдосконаленому досвіду обміну фотографіями і відео з рідними і друзями по всьому світу. З новими функціями камери WhatsApp ви можете робити написи або малювати на фото і відео, а також додавати смайли для самовираження.

Коли ви ділитеся вже існуючими фотографіями або відео на вашому телефоні або знімаєте нові, то ви автоматично побачите нові інструменти редагування. Будь то малюнок великого червоного серця, щоб показати наскільки ви сумуєте за кимось, чи ваш улюблений смайл - іноді картинка дійсно може замінити тисячу слів. Спробуйте також додати текст, змінити колір і стиль шрифту.

 Камера WhatsApp тепер підтримує фронтальний спалах, тепер ви можете знімати ідеальні селфі. В умовах низької освітленості і вночі ця функція прекрасно освітлює екран і покращує якість вашої фотографії. Ми також додали зручну функцію масштабування для запису відео. Просто проведіть пальцем вгору і вниз, щоб збільшувати і зменшувати масштаб. Натисніть двічі по екрану, щоб швидше перемикатися між передньою і задньою камерами.

Нові функції камери будуть поширюватися на Android телефонах починаючи з сьогоднішнього дня, на iPhone - найближчим часом. Ми сподіваємося, що вам сподобаються ці нові можливості, коли ви поділитеся вашою наступною фотографією або відео.

Сьогодні ми оновлюємо умови WhatsApp і політику конфіденційності в перший раз за останні чотири роки, як частина наших планів щодо тестування різних способів спілкування між організаціями і користувачами в майбутні місяці. Оновлені документи також відображають факт, що ми приєдналися до Facebook і випустили багато нових функцій, наприклад, наскрізне шифрування, "Дзвінок WhatsApp", WhatsApp Web і WhatsApp для комп'ютерів. Ви можете ознайомитися з цими документами тут. Ми повідомляємо всіх користувачів на останніх підтримуваних версіях нашого додатку про ці оновлення. Вам буде запропоновано натиснути на опцію "Прийняти", щоб прийняти оновлені умови.

Люди використовують наш додаток кожного дня для того, щоб підтримувати зв'язок із друзями та близькими, і цей факт залишається незмінним. Однак, як було оголошено на початку цього року, ми хочемо розглянути способи, які допоможуть вам в спілкуванні з організаціями, які вас цікавлять, без сторонніх рекламних банерів і спаму. Наприклад, повідомлення від вашого банку про потенційно шахрайські транзакції або сповіщення від авіакомпанії про затримку рейсу. Багато з нас отримують цю інформацію з інших джерел, в тому числі з текстових повідомлень і телефонних дзвінків. Ми хочемо протестувати ці функції на протязі наступних декількох місяців, але спочатку нам необхідно оновити наші умови і політику конфіденційності.

Ми також вносимо зміни до цих документів, щоб відзначити факт використання наскрізного шифрування. Коли ви і люди, з якими ви спілкуєтеся, використовуєте останню версію WhatsApp, ваші повідомлення будуть зашифровані за замовчуванням. Це означає, що ви - єдині люди, які можуть їх читати. Навіть коли ми продовжимо нашу співпрацю з Facebook у найближчі місяці, зашифровані повідомлення залишаються приватними, і ніхто не зможе їх прочитати. Ні WhatsApp, ні Facebook, ні будь-хто інший. Ми не будемо ніде розміщувати і нікому передавати ваш номер WhatsApp, у тому числі і на Facebook. Ми і далі продовжимо підтримку нашої політики - не продавати, не ділитися і не передавати ваш номер телефону рекламодавцям.

Подальша співпраця з Facebook допоможе нам більш ефективно вивчати основні метрики про те, як часто люди користуються нашими послугами, і як ефективніше боротися зі спамом у WhatsApp. У разі з'єднання вашого номера з системами Facebook, Facebook може запропонувати більш точні рекомендації друзів і показ відповідних оголошень, якщо у вас є акаунт із ними. Наприклад, ви можете побачити оголошення від компанії, яка вам цікава, а не від того, про кого ви ніколи не чули. Ви можете отримати більш детальну інформацію, включаючи, як контролювати використання ваших даних, тут.

Наша віра в цінності приватного спілкування непорушна, і ми, як і раніше, зобов'язуємося надати вам найшвидший, найпростіший і найбільш надійний досвід у WhatsApp. Як завжди, ми з нетерпінням чекаємо на ваші відгуки і дякуємо вам за використання WhatsApp.

Уже більше року люди використовують функцію "Дзвінки WhatsApp" для того, щоб спілкуватися з друзями та рідними по всьому світу. Це відмінний спосіб залишатися на зв'язку, особливо з людьми, які знаходяться в інших країнах, або коли одних повідомлень недостатньо. На сьогоднішній день більше 100 мільйонів дзвінків здійснюються кожного дня за допомогою WhatsApp - це понад 1100 дзвінків за секунду! Ми надзвичайно задоволені, що для стількох людей дана функція виявилася корисною, і прагнемо до подальшого поліпшення якості її роботи в найближчі місяці.

Сьогодні ми представляємо додаток для комп'ютерів. Таким чином ви можете завжди залишатися на зв'язку, використовуючи комп'ютер або телефон, незалежно від того, де ви знаходитесь - на роботі чи вдома. Як і WhatsApp Web, наш комп'ютерний додаток є просто продовженням додатку, який встановлено на ваш телефон: він дзеркально відображає розмови та повідомлення з вашого мобільного пристрою.

Новий комп'ютерний додаток доступний для Windows 8+ та Mac OS 10.9+. Він синхронізований із WhatsApp на вашому мобільному пристрої. Оскільки додаток працює на вашому комп'ютері, у вас буде підтримка системних повідомлень, гарячих клавіш і багато іншого.

Щоб завантажити додаток, перейдіть по https://www.whatsapp.com/download в браузері вашого комп'ютера. Потім відкрийте додаток і проскануйте QR-код за допомогою WhatsApp на телефоні (знайдіть опцію WhatsApp Web в розділі Налаштування).

Як і WhatsApp Web, новий комп'ютерний додаток дозволяє вам вільно спілкуватися з друзями та сім'єю в той час, як ваш телефон залишається в кишені.

Безпека процесу спілкування і ваших даних завжди залишалася найголовнішим пріоритетом для WhatsApp. Сьогодні ми раді повідомити, що ми завершили технологічний розвиток, який робить WhatsApp лідером в області захисту вашого особистого спілкування: повне наскрізне шифрування даних. Тепер, коли ви і ваші контакти використовують останню версію додатку, кожен дзвінок, який ви робите, кожне повідомлення, фото, відео, файли, голосові повідомлення, які ви надсилаєте, захищені наскрізним шифруванням, включаючи групові бесіди.

Ідея дуже проста: коли ви надсилаєте повідомлення, єдиний, хто може прочитати його, - це людина, якій ви надсилаєте дане повідомлення (або тільки учасники групи, якщо це групова бесіда). Ніхто інший не зможе отримати доступ до нього. Ні кіберзлочинці. Ні хакери. Ні репресивні режими. Ні навіть ми. Наскрізне шифрування допомагає зробити спілкування в WhatsApp приватним - подібно розмові віч-на-віч.

Якщо ви зацікавлені в отриманні додаткової інформації про те, як працює наскрізне шифрування, ви можете прочитати наступне. Все, що вам потрібно знати - це те, що зашифровані повідомлення можуть бути прочитані тільки одержувачами даних повідомлень. Якщо ви використовуєте останню версію WhatsApp, то вам не потрібно робити ніяких кроків, щоб зашифрувати повідомлення: наскрізне шифрування завжди ввімкнено за замовчуванням.

Ми живемо в світі, де все більше наших даних оцифровується, ніж будь-коли раніше. Кожен день ми читаємо історії про те, як чиїсь особисті дані були викрадені. Якщо не вживати ніяких дій, то все більше цифрової інформації і спілкування людей будуть вразливими до нападів у наступні роки. На щастя, наскрізне шифрування захищає нас від подібного роду вразливостей.

Шифрування є одним з найважливіших інструментів, за допомогою якого уряди, компанії та приватні особи повинні сприяти забезпеченню надійності і безпеки в новому цифровому столітті. Останнім часом було багато дискусій про послуги, які використовують шифрування, і роботі співробітників правоохоронних органів. Ми визнаємо важливість роботи правоохоронних органів щодо забезпечення безпеки людей, проте спроби послабити шифрування ставлять під загрозу інформацію, якою можуть оволодіти кіберзлочинці, хакери і країни-ізгої.

WhatsApp є однією з небагатьох комунікаційних платформ, яка застосувала наскрізне шифрування. Воно використовується завжди за замовчуванням, що б ви не робили. Ми сподіваємося, що наскрізне шифрування буде символізувати майбутнє особистого спілкування.

Бажання захистити індивідуальне спілкування людей є одним з основних принципів WhatsApp, і для мене це особисте. Я зростав у СРСР у період комуністичного правління і той факт, що люди не могли вільно спілкуватися - одна з причин, чому моя сім'я переїхала до Сполучених Штатів.

Сьогодні більше мільярда людей використовують WhatsApp, щоб залишатися на зв'язку зі своїми друзями і сім'єю по всьому світу. Тепер кожен із цих людей може вільно і безпечно спілкуватися по WhatsApp.

Ян і Брайан

Раніше цього тижня WhatsApp виповнилося сім років. Це був неймовірний досвід, і в наступні місяці ми ще більше акцентуємо нашу увагу на вдосконаленні функцій безпеки та розробці нових способів, щоб ви могли залишатися на зв'язку з людьми, які вам небайдужі.

Дати річниць - це також чудова нагода озирнутися назад. Коли ми заснували WhatsApp у 2009 році, картина використання мобільних пристроїв значно відрізнялася від сьогоднішньої. Apple App Store на той час було всього кілька місяців. Близько 70 відсотків смартфонів, які були в найменуванні на той момент, використовували операційні системи BlackBerry та Nokia. Мобільні операційні системи Google, Apple і Microsoft, - на частку яких припадає 99,5 відсотків усіх продаж сьогодні - використовувалися на 25 відсотках мобільних пристроїв, проданих у ті часи.

Протягом наступних семи років ми хочемо концентрувати наші зусилля на мобільних платформах, які використовує переважна більшість людей. Таким чином, до кінця 2016 року ми припинимо підтримку WhatsApp Messenger на наступних мобільних платформах:

 • BlackBerry ОС та BlackBerry 10
 • Nokia S40
 • Nokia Symbian S60
 • Android 2.1 і Android 2.2
 • Windows Phone 7
 • iPhone 3GS/iOS 6

У той час як ці мобільні пристрої були важливою частиною нашої історії, вони не пропонують можливостей, які в майбутньому будуть сприяти розвитку функцій у нашому додатку.

Нам було важко прийняти таке рішення, але воно необхідне, оскільки ми прагнемо надати людям більш ефективні способи зв'язку з друзями, родиною та близькими, використовуючи WhatsApp. Якщо ви використовуєте один з зазначених вище мобільних пристроїв, ми рекомендуємо перейти на новіший Android, iPhone або Windows телефон до кінця 2016 року, щоб продовжити використання WhatsApp.

ОНОВЛЕННЯ: Ви більше не зможете користуватися WhatsApp на наступних платформах:

 • Nokia Symbian S60 після 30 червня 2017 року
 • BlackBerry OS та BlackBerry 10 після 31 грудня 2017 року
 • Windows Phone 8.0 та старіші після 1 грудня 2017 року
 • Nokia S40 після 31 грудня 2018 року
 • Android версії 2.3.7 та старіші після 1 лютого 2020 року

Примітка: У зв'язку з тим, щоб ми припиняємо підтримку зазначених платформ, деякі функції можуть бути не активними на них з будь-якого моменту.