Blog WhatsApp

Dnes po čtyřech letech měníme Podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů aplikace WhatsApp. Děje se tak v rámci našich plánů pro testování možností komunikace lidí s firmami v následujících měsících. Aktualizované dokumenty také odrážejí skutečnost, že jsme se připojili ke společnosti Facebook, a že jsme v poslední době zavedli mnoho nových funkcí, jako koncové šifrování, WhatsApp volání a komunikační nástroje jako je WhatsApp pro web a pro desktop. Plné znění dokumentů si můžete přečíst zde. Všechny uživatele s nejnovějšími podporovanými verzemi naší aplikace informujeme o těchto změnách. Aplikace vás vyzve, abyste zvolili Souhlasím, pokud chcete nadále používat WhatsApp.

Lidé používají naši aplikaci na každodenní kontakt s přáteli a blízkými, na kterých jim záleží. A na tom se nic nemění. Ale jak jsme oznámili na začátku tohoto roku, chceme prozkoumat způsoby, jak byste mohli komunikovat s firmami, na kterých vám záleží, avšak nadále v uživatelském prostředí bez bannerových reklam třetích stran a spamu. Ať už je to zpráva z banky o možné podvodné transakci nebo oznámení o zpoždění letu, mnozí z nás tyto informace získávají jinými způsoby, včetně textových zpráv a telefonátů. My chceme v několika příštích měsících testovat tyto funkce. Abychom to však mohli udělat, je třeba aktualizovat naše Podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů.

Tyto dokumenty aktualizujeme i proto, aby bylo jasné, že jsme zavedli koncové šifrování. Když vy i lidé, se kterými si posíláte zprávy, používají nejnovější verzi aplikace WhatsApp, vaše zprávy jsou ve výchozím nastavení zašifrované. To znamená, že jste jediní lidé, kteří je mohou číst. Dokonce i když v nejbližších měsících dojde k bližší koordinaci s Facebookem, vaše šifrované zprávy zůstávají vašimi soukromými zprávami a nikdo jiný je nemůže číst. Ani WhatsApp, ani Facebook, ani nikdo jiný. Nebudeme zveřejňovat nebo sdílet vaše WhatsApp číslo s jinými, včetně Facebooku. A ani nadále nebudeme prodávat, sdílet nebo poskytovat vaše telefonní číslo inzerentům.

Bližší koordinace s Facebookem nám však umožní dělat věci, jak sbírat základní údaje o tom, jak často lidé používají naše služby, či lépe bojovat proti spamu ve službě WhatsApp. A pokud máte účet v systémech Facebooku, po jejich propojení s vaším telefonním číslem vám Facebook může nabídnout lepší návrhy přátelství a zobrazovat vám relevantnější reklamy. Může vám například zobrazit reklamu od společnosti, se kterou jste již spolupracovali, namísto takové, o které jste nikdy neslyšeli. Zde se můžete dozvědět více, včetně toho, jak kontrolovat používání svých údajů.

Naše víra v hodnotu soukromí při komunikaci je neotřesitelná a my nadále zůstaneme odhodláni poskytovat co nejrychlejší, nejjednodušší a nejspolehlivější prostředí v aplikaci WhatsApp. Jako vždy, děkujeme, že používáte WhatsApp, a těšíme se na vaše názory.